Mercedes bude mať svoje NFT

Mercedes bude mať svoje NFT

od Martin

Tím Mercedes AMG Petronas má v úmysle uviesť na trh kolekciu NFT. Plánuje to urobiť v spolupráci so svojím partnerom – americkou kryptomenovou burzou FTX. Projekty NFT budú inšpirované pretekaním a budú vytvorené slávnymi umelcami.

Mercedes NFT

Zbierka bude rozdelená do dvoch kategórií:

  • žetóny zadarmo (na trhu bude dostupných 2 500 kusov)
  • a ďalšie, ktoré sa budú dražiť.

„Tím F1 Mercedes AMG Petronas je známy inováciami a posúvaním hraníc v športe a nadchádzajúce kolekcie NFT odrážajú tento étos,“ povedal Avi Dabir, viceprezident pre rozvoj podnikania v FTX.

„Hľadanie nových a inovatívnych spôsobov, ako sa spojiť s našimi fanúšikmi po celom svete, je pre tím kľúčovou prioritou,“ povedal Richard Sanders, obchodný riaditeľ tímu Mercedes AMG Petronas.

„ Zbieranie suvenírov bolo vždy dôležitou súčasťou sledovania vášho obľúbeného športového tímu a sme radi, že môžeme vytvoriť tieto skutočne skvelé digitálne zbierky, ktoré fanúšikom odomknú nové spôsoby, ako byť bližšie k tímu Mercedes AMG Petronas F1,‘ ‚ pridal.

Ako dodal, „rôzne úrovne nedostatku a dostupnosti v kolekcii umožnia širšej fanúšikovskej základni zapojiť sa do projektu, ako aj poskytnúť Mercedesu údaje o ochote spotrebiteľov platiť za digitálne aktíva.“

Aukcia NFT pravdepodobne pritiahne širšie publikum, ktoré sa nevyhnutne nebude obmedzovať len na fanúšikov Mercedesu a F1.

Väčšina NFT bude založená na blockchaine Solana, ale niektoré budú založené na sieti Ethereum.

nft mercedes

Formula 1 a Crypto.com

Je vhodné dodať, že Formula 1 sa tiež nebojí spolupráce s kryptomenovými spoločnosťami. Svedčí o tom aj nedávna spolupráca s jednou z top búrz na tomto trhu.

Ide o to, že logo Crypto.com sa objaví na pretekárskej dráhe, na všetkých reklamných materiáloch, na pódiu, kde budú stáť víťazi a napokon na trofejách Formuly 1. Vybuduje sa aj špeciálna zóna fanúšikov Crypto.com.

V rámci dohody bude podujatie Grand Prix teraz nazvané „Formula 1 Crypto.com Grand Prix Miami“, čo dáva Crypto.com oveľa väčšiu prítomnosť medzi fanúšikmi Formuly 1 po celom svete.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár