Manažéri z Coinbase predali od februára akcie spoločnosti za viac ako 1 miliardu dolárov

od Martin Tkáč

Ako informoval Wall Street Journal, štyria z najvyšších členov predstavenstva Coinbase predali akcie spoločnosti za viac ako 1 miliardu dolárov.

NEWSLETTER okrypte.sk

Predstavenstvo Coinbase predáva akcie za 1,2 miliardy dolárov

Wall Street Journal analyzoval najnovšie regulačné dokumenty Coinbase. Zistil, že štyria z najvyšších predstaviteľov spoločnosti zarobili od februára predajom akcií 1,2 miliardy dolárov.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Brian Armstrong a jeho zverenecký fond predali akcie za 292 miliónov dolárov. Prevádzková riaditeľka Emilie Choi uplatnila opcie za 9,7 milióna dolárov a predala svoje akcie za 226 miliónov dolárov.

Spoluzakladateľ Fred Ehrsam predal najviac akcií za takmer 500 miliónov dolárov. Nakoniec CPO Surojit Chatterjee uplatnil opcie na 6 miliónov dolárov a predajom akcií zarobil 110 miliónov dolárov.

Vyzerá to tak, že každý z týchto ľudí stále vlastní akcie spoločnosti. Zástupca Coinbase pre Wall Street Journal povedal, že vedúci pracovníci „zastávajú v spoločnosti silné pozície, čo odzrkadľuje ich záväzok voči jej dlhodobým schopnostiam“. Ehrsam tento mesiac kúpil späť podiel v Coinbase za 75 miliónov dolárov napriek poklesom.

Obnovia akcie Coinbase svoju hodnotu?

Coinbase (COIN) sa v stredu 26. mája obchodoval za 75,32 USD. Táto cena je blízko minima zo začiatku tohto mesiaca 53,72 USD.

Zatiaľ čo k predaju manažmentu došlo, keď bola hodnota akcií o niečo vyššia, zdá sa, že aspoň niektoré z nich boli spôsobené poklesom cien. V apríli 2021 sa akcie spoločnosti otvorili na 381 dolároch, pričom vedenie Coinbase predávalo za ceny v rozmedzí od 189 do 422 dolárov.

Klesajúca hodnota akcií Coinbase je pravdepodobne výsledkom slabosti trhu s kryptomenami. Bitcoin má momentálne hodnotu 28 900 dolárov, čo je najnižšia cena od decembra 2020. Slabé podmienky na trhu stlačili tento mesiac ročné výnosy Coinbase o 27 %.

Napriek týmto problémom niektorí analytici tvrdia, že akcie Coinbase majú sľubné vyhliadky. Jeden expert na Cowen naznačuje, že COIN má 27% šancu rastu s cieľom 85 USD. Táto predpoveď je primárne založená na prístupe Coinbase k bezpečnosti a dodržiavaniu predpisov.

zdroj: wsj.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár