Kaspersky varuje pred metaverse

Kaspersky varuje pred metaverse

Podľa správy kyberbezpečnostnej spoločnosti Kaspersky použijú kyberzločinci metaverzu na útok na svoje obete tam budúci rok.

0 komentárov

Newsletter news
Bude Metaverse v roku 2023 obrovskou hrozbou?

Vírusy, ransomvérové ​​útoky a phishing nie sú jedinými problémami používateľov internetu. Podľa odborníkov na kybernetickú bezpečnosť sa metaverse môže stať priestorom pre hackerské aktivity.

Vo svojej správe z 28. novembra „Spotrebiteľské kybernetické hrozby: Predpovede na rok 2023“ spoločnosť Kaspersky v oblasti kybernetickej bezpečnosti varuje, že hackeri môžu metaverse zneužívať na svoje útoky.

Kaspersky priznal, že v súčasnosti existuje len niekoľko platforiem metaverse, no očakáva sa, že ich počet v najbližších rokoch porastie a do roku 2026 by trh mohol dosiahnuť až 50 miliárd dolárov. Toto rozšírenie povzbudí kyberzločincov k ich hanebným činnostiam.

Akoby to nestačilo, Kaspersky tiež predpovedá, že v metavesmíre dôjde k sexuálnym útokom. Spoločnosť spomína prípady „znásilnenia a zneužívania avatara“ a dodáva, že bez ochranných mechanizmov alebo pravidiel moderovania má „tento hrozný trend“ pokračovať.

Vyššie uvedené nie sú prázdne slová. Meta (bývalý Facebook) už na svojej platforme sociálnych médií dostala veľa signálov o nedostatku ochrany používateľov a obáv o súkromie.

Hackeri budú chcieť ukradnúť hráčov NFT

Správa dodala, že virtuálne meny a cenné položky v hre (vo forme NFT) budú „hlavnými cieľmi“ pre kyberzločincov, ktorí sa budú snažiť prevziať účty hráčov alebo ich prinútiť vykonávať transakcie, ktoré im odoberú cenné zdroje.

Dnes už má väčšina moderných hier v sebe zabudovanú nejakú formu monetizácie či podpory digitálnej meny, čo je príležitosť pre hackerov.

Kaspersky tiež poznamenáva, že nové formy sociálnych médií so sebou prinášajú aj značné riziká. Spomenul sa najmä posun k sociálnym médiám založeným na rozšírenej realite a dodal, že kyberzločinci by mohli začať „distribuovať falošné aplikácie obsahujúce trójske kone“ na infikovanie zariadení.

Hrozby pre nové sociálne médiá a platformy metaverse založené na AR sú predovšetkým krádeže údajov a peňazí, phishing a hackovanie účtov, uzatvára správa.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár