India a kryptomeny

India bude kryptomeny regulovať a nie zakazovať

0 komentárov

Podľa najnovších správ chce indická vláda údajne skôr regulovať triedu kryptomien, než ju zakázať. Je to v opačnom smere ako predchádzajúce správy naznačujúce, že kryptomeny budú zakázané.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Správy o postoji Indie k triede aktív kryptomien opäť nadobudli novú podobu. Pretože správy miestnych médií naznačujú, že vláda bude skôr regulovať ako zakazovať. NDTV oznámila, že získala podrobnosti o oznámeniach kabinetu, ktoré stanovujú rôzne regulačné opatrenia.

Najmä indickí investori budú mať obmedzený čas na vyhlásenie svojich podielov v kryptomenách. Následne budú musieť svoj majetok presunúť zo súkromných peňaženiek na vybrané regulované burzy. To znamená, že nebudú môcť používať hardvérové ​​peňaženky. Namiesto toho zaviaže investorov držať svoje prostriedky na centralizovaných burzách.

Cieľom je zabrániť praniu špinavých peňazí a iným nezákonným činnostiam tým, že bude možné sledovať tok majetku. Samotné burzy budú pod dohľadom Indickej rady pre cenné papiere a burzy (SEBI). To bude nepochybne vyžadovať, aby sa platformy prihlásili.

Minulý mesiac bolo oznámené, že vláda prinesie návrh zákona, ktorý by zakázal túto triedu aktív, čo viedlo k panickému predaju na populárnej miestnej burze WazirX. Priaznivci kryptomien lobovali proti drakonickému zákazu, o ktorom sa domnievajú, že by Indiu ekonomicky zvrátil.

Nakoniec sa v návrhu zákona údajne tiež uvádzalo, že kryptomeny nebudú akceptované ako zákonné platidlo, ako sa už hovorilo v minulosti. India sa pripravuje na spustenie vlastnej digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), hoci zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti.

Majk Spirit NFT

Lepšie ako zákaz kryptomien v Indii

India má dlhú históriu váhania s kryptomenami. V priebehu rokov sa v správach uvádzalo, že budú regulované alebo zakázané, čo vedie k znepokojujúcej neistote pre investorov. Vláda zriadila panely na preskúmanie triedy aktív a výsledok bol vždy jednou z neistôt.

Nové pravidlá zavedú opatrenia zdaňovania a dohľadu nad trhom. Celkovo je to lepšie ako zákaz, pretože umožňuje investorom ponechať si svoje aktíva.

Zatiaľ čo indickí investori budú pravdepodobne spokojní s odklonom od zákazu, existujú určité obavy týkajúce sa ustanovení zákona. Presun aktív na centralizované burzy má zjavné nevýhody, ako napríklad bezpečnosť.

zdroj: blockchain.new, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár