Google umožní ukladať bitcoiny na digitálne karty

Google spúšťa VMTD – program na boj proti hackerom na trhu s kryptomenami

Nová iniciatíva Google Cloud, Virtual Machine Threat Detection (VMTD), bude schopná identifikovať ťažbu kryptomien, filtrovanie dát a hrozby ransomvéru.

od Simona

 

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Detekcia hrozieb virtuálneho stroja vo vojne proti hackerom

Google Cloud oznámil, že do svojich služieb pridáva VMTD, ktorý pomôže odhaliť hrozby súvisiace s hackerským softvérom, ako sú kópie kryptomien na napadnutom zariadení.

Ako spoločnosť vysvetľuje, „VMTD je prvá funkcia detekcie cloudu na trhu pre takýto softvér, ktorá poskytuje skenovanie pamäte“, aby pomohla „odhaliť hrozby, ako je malvér na ťažbu kryptomien“, ktorý funguje na základe Google Cloud.

Tento krok prišiel po tom, čo spoločnosť v novembri oznámila, že hacknuté účty Google Cloud využívalo 86 % identifikovaných hackerov na ťažbu kryptomien.

VMTD bude tiež schopný chrániť zákazníkov Google Cloud Platform pred útokmi, ako je exfiltrácia dát a ransomware.

Problém s hackermi

Ako sa sieť rozrastá, problém s počítačovou kriminalitou bude zrejme narastať. Reagujú na to nielen firmy, ale aj politici.

V roku 2021 austrálski zákonodarcovia zaujali tvrdší postoj k používateľom ransomvéru s novým plánom, ktorý zvyšuje tresty pre zločincov. Nové regulačné opatrenia a navrhovaná zmena zákona o dohľade, ktoré federálna vláda oznámila 13. októbra, prišli po 60-percentnom náraste kybernetických útokov na austrálske spoločnosti a štátne agentúry v roku 2020.

Hackeri údajne stáli ekonomiku 1,4 miliardy austrálskych dolárov (približne 1 bilión amerických dolárov).

Nový plán austrálskej vlády by dal orgánom právomoc zachytiť alebo zmraziť kryptomeny, ktoré súvisia s počítačovou kriminalitou, bez ohľadu na krajinu ich pôvodu.

„Naše nové prísne pravidlá sa zamerajú na internetovú kriminalitu a zasiahnu kyberzločincov tam, kde to bolí najviac ich bankové zostatky,” komentovala tento nápad ministerka vnútra Karen Andrews.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár