Generálny riaditeľ spoločnosti Apple verí, že metaverse má veľký potenciál

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple - Tim Cook povedal, že metaverse má veľký potenciál a že jeho spoločnosť primerane investuje, aby sa pripravila na novú digitálnu revolúciu. "Toto je pre nás veľmi zaujímavé," poznamenal. Globálne investičné banky Morgan Stanley a Goldman Sachs nedávno vypočítali, že technológia metaverse môže v konečnom dôsledku vygenerovať až 8 biliónov dolárov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Apple vidí v metaverse veľký potenciál

Spoločnosť Apple Inc. odpovedala na otázku o metaverse, keď hovorila o svojej finančnej výkonnosti. Generálneho riaditeľa Tima Cooka sa spýtali, čo si myslí o „metaverse schopnostiach a úlohe Apple na tomto trhu?

„Sme inovatívna spoločnosť,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Apple. „Preto stále objavujeme nové a vznikajúce technológie,“ dodal. Ako uviedol, už dávno vidí potenciál tejto novej technológie. Pre Apple je „táto oblasť veľmi zaujímavá.“

Cook vysvetlil, že „v súčasnosti máme v App Store viac ako 14 000 aplikácií ARKit, ktoré poskytujú úžasný zážitok z AR pre milióny ľudí.“ Opäť zdôraznil, že on aj celá spoločnosť vnímajú „veľký potenciál v tomto priestore“. Preto „investujeme primerane,“ dodal.

Budúcnosť metaverse

Niektorí odborníci už odhadli potenciálnu veľkosť metaverse na mnoho biliónov dolárov. Globálne investičné banky Goldman Sachs a Morgan Stanley dokonca vypočítali, že trh metaverse by mohol dosiahnuť 8 biliónov dolárov.

V decembri stratég Bank of America Haim Israel povedal, že metaverse je obrovskou príležitosťou, kde by sa digitálne aktíva široko používali ako meny.

„Určite verím, že je to obrovská, obrovská príležitosť,“ povedal.

V decembri tím analytikov vedený kapitálovým stratégom Simonom Powellom uviedol, že „metaverse môže otriasť takmer každou oblasťou každodenného života ľudí“. Podľa Bloomberg Intelligence je metaverse „trhová príležitosť v hodnote až 800 miliárd dolárov“.

Do metaverse zatiaľ masívne investuje napríklad Facebook, ktorý, aby zdôraznil dôležitosť novej technológie pre firmu, zmenil názov na Meta. Sám Mark Zuckerberg verí, že metaversum bude nástupcom v súčasnosti fungujúceho mobilného internetu. Preto chce, aby jeho spoločnosť bola lídrom na trhu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár