Ethereum sa o 5 rokov stane novým lídrom na trhu

od Martin Tkáč

Nigel Green, generálny riaditeľ skupiny deVere Group verí, že bitcoin sa čoskoro dostane do nového ATH. Je zaujímavé, že v jeho očiach je ETH temným koňom tejto rasy.

Nigel Green: ETH je novým lídrom na trhu

Nigel Green, generálny riaditeľ finančnej poradenskej spoločnosti deVere Group, verí, že ETH nakoniec prekoná kapitalizáciu bitcoinov a stane sa popredným digitálnym aktívom. Stať sa tak má do piatich rokov.

Podľa Greena celková trhová hodnota ETH presiahne do roku 2026 celkovú hodnotu bitcoinu. Poznamenal, že výmenný kurz ETH vyskočil v roku 2021 o okolo 240%, zatiaľ čo kurz bitcoinu vyskočil o 38%.

Ale prečo by mal ETH získať takú veľkú hodnotu? Kryptomena ponúka „vyššiu úroveň skutočného potenciálu použitia“. Ethereum je zároveň najžiadanejšou programovacou platformou na trhu inteligentných zmlúv.

Dôležitým faktorom je aj nadšenie investorov pri prechode na ETH 2.0. Green uviedol, že vďaka novej verzii platformy bude sieť Ethereum „oveľa škálovateľnejšia, udržateľnejšia a bezpečnejšia“. Zakladateľ skupiny DeVere Group tiež dodal, že bitcoin technologickými vylepšeniami zaostáva za Ethereom.

„Ethereum je užitočnejšie ako bitcoin a oproti svojmu slávnejšiemu rivalovi má technologickú výhodu,“ dodal.

Čo ďalej s cenou?

Ako povedal, je „presvedčený, že bitcoin dosiahne a dokonca prekročí svoj ATH“ 65 000 dolárov. Stane sa tak „do konca roku 2021“

Dnes je ťažké predpovedať, koľko môžu stáť 1 BTC a 1 ETH za 5 rokov. Stojí však za zmienku, že s Greenovým názorom sa stotožňuje napríklad Kamil Gancarz z Kryptografického ústavu, ktorý taktiež tvrdí, že ETH sa v konečnom dôsledku stane lídrom trhu s kryptomenami.

Na druhej strane Todd Morley spoluzakladateľ spoločnosti Guggenheim Partners nedávno porovnal používanie bitcoinových a ethereových sietí. Kým v krátkosti hovoril o bitcoine, pochválil funkčnosť a štruktúru Ethereum. Podľa neho má blockchainová sieť za druhou najväčšou kryptomenou „oveľa vyššiu použiteľnosť vďaka inteligentným zmluvám“.

Mike Novogratz, ďalší známy investor na trhu s digitálnymi menami, navrhol, aby prelomenie nezávislosti ETH umožnilo masívne rozšírenie siete Ethereum.

„Myslím si, že ETH sa môže jedného dňa dokonca stať najväčšou kryptomenou,“ predpovedal.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár