Pokles výrobných nákladov súvisel s poklesom spotreby elektriny

Ethereum baníci generujú viac ziskov ako baníci v bitcoinovej sieti

0 komentárov

Ethereum baníci naďalej prekonávajú bitcoinových baníkov, pokiaľ ide o príjmy.

Ethereum baníci stále zarábajú veľa peňazí

Marec sa ukázal ako skvelý mesiac pre Ethereum z hľadiska ťažby. Aj keď EIP-1559 zmenil spôsob platenia baníkov online, neznížil ich príjmy. V praxi je to len za posledný mesiac až 1,34 miliardy dolárov. Ide o nárast v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom a to až o 7 % (vo februári predstavovali celkové tržby 1,25 miliardy dolárov).

Na druhej strane, bitcoinoví baníci zaznamenali príjmy len vo výške 1,21 miliardy dolárov. Rovnako ako v prípade Etherea sa počet zvýšil v porovnaní s údajmi zaznamenanými vo februári tohto roka. V porovnaní s februárovými údajmi ide o nárast približne o 150 miliónov USD, čo predstavuje nárast o 14 %. Stále to však nestačilo na prelomenie úrovne zo siete Ethereum.

Vyššie uvedené je pokračovaním dlhotrvajúceho trendu. Ethereum je jednoducho zaujímavejší projekt, čo sa týka príjmov z ťažby. Za posledné tri mesiace zarobili ETH baníci o 20 % viac ako ich BTC kolegovia.

tazba

Existujú aj temné stránky

Ukazuje sa však, že aj Ethereum má isté problémy. Pri pohľade na ročné grafy môžete vidieť, že projekt dopadol v porovnaní s minulým rokom horšie. Baníci zaznamenali v marci 2022 o 4 % nižšie výnosy ako v marci 2021. Napriek tomu ťažba ETH naďalej zostáva preferovanou činnosťou pre baníkov kryptomien.

Ako sa ETH správa ako aktívum? Skvelé na ročnej báze.

Začiatkom apríla 2021 ste museli za 1 ETH na burze zaplatiť približne 2 000 USD. Dnes je to okolo 3000 dolárov. ETH je na tom horšie z krátkodobého hľadiska. Počas týždňa klesla o 14 % a na 24-hodinovej báze o 5 %. Zároveň však bitcoin klesol o podobné hodnoty, čo ukazuje istý trend na trhu s kryptomenami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár