Singapur chce regulovať trh s kryptomenami

od Simona

Monetary Authority of Singapore (MAS) zverejní budúci mesiac plán s podrobnými pokynmi pre Singapur, vďaka ktorým sa krajina stane centrom bitcoinových a iných trhov s kryptomenami v regióne.

NEWSLETTER okrypte.sk

Urobí MAS zo Singapuru centrum kryptomien?

Dnes je v krajine problém s reguláciou trhu.

V skutočnosti tieto takzvané kryptomenové spoločnosti so sídlom v Singapure nemajú veľa spoločného s reguláciou kryptomien v Singapure, povedal médiám Ravi Menon, výkonný riaditeľ MAS.

Niektoré spoločnosti, ktoré tvrdili, že sú v súlade so singapurskými predpismi, buď neboli riadne zaregistrované, alebo nedodržiavali usmernenia MAS a riadne licenčné postupy. Niektorí nakoniec z podnikania úplne odišli. Spoločnosti uvedené v správe sú TerraForm Labs a Three Arrows Capital.

V súlade s tým sa MAS snaží podporovať implementáciu pozitívnych obchodných praktík vo svojej jurisdikcii, a tiež sa snaží chrániť spotrebiteľov a zlepšovať trhové podmienky. Riaditeľ MAS – Menom v novom vyhlásení načrtol, čo by mohli zmeniť nové predpisy, ktoré budú zverejnené na seminári Green Shoots.

singapur btc

„Vysvetlíme náš postoj ku kryptomenám, stablecoinom, blockchainom, tokenizácii, smart kontraktom, digitálnym aktívam atď., ich riziká a príležitosti; nedostatky a potenciál,“ vysvetľuje Menon.

 

„Určíme, ako budú naše vývojové a regulačné prístupy harmonicky fungovať, aby sme realizovali víziu Singapuru ako inovatívneho a zodpovedného centra pre digitálne zdroje,“ dodal.

Svet reguluje trh s kryptomenami

Stále viac krajín začína regulovať kryptomeny a blockchainový priemysel. Tieto nariadenia sú rozdelené do dvoch táborov súčasne. Jedno liberalizuje predpisy o týchto nových technológiách. Druhé ide opačným smerom. Príkladom je Rusko, ktoré nedávno uznalo, že platby BTC a altcoinami sú na jeho území nelegálne.

V zákone zverejnenom na internetovej stránke ruského parlamentu sa uvádza:

„Nesmiete prevádzať ani prijímať digitálne finančné aktíva výmenou za prevedený tovar, vykonanú prácu, poskytnuté služby alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ktorý umožňuje prijatie platby za tovar (diela, služby) digitálnym finančným aktívom, pokiaľ to federálny zákon neustanovuje inak.“

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár