Elon Musk oznámil platený prístup do X

Po búrlivom, ale takmer nepostrehnuteľnom premenovaní Twitteru na X sa na obzore črtajú nové zmeny. Elon Musk v nedávnom rozhovore priznal, že prirodzeným vývojom X bude zavedenie plateného prístupu pre všetkých používateľov.

od Martin Tkáč

Podľa tvorcu Spacex to má byť jediný spôsob, ako eliminovať armádu účtov botov, ktoré sú neduhom bývalého Twitteru. Používatelia novinku multimiliardára mimoriadne kritizujú a tvrdia, že to bude dvojsečná zbraň.

Platený prístup k X? Elon Musk hovorí, že je to nevyhnutné pre rozvoj platformy

Ešte pred tým, ako Elon Musk kúpil Twitter, bolo známe, že účty botov sú pre platformu veľkým problémom. Takéto účty sú spravované konkrétnymi osobami a vykonávajú určité činnosti na ich príkaz. Tieto účty sa stali notoricky známymi po voľbách v USA. Stojí za zmienku, že X nie je jedinou sociálnou platformou, ktorá čelí tomuto problému. Falošné účty sú pohromou aj na Facebooku, Instagrame alebo dokonca TikToku.

Elon Musk má však plán, ktorý bude podľa neho najúčinnejším spôsobom, ako odstrániť účty botov. X má byť skrytý za platobnou bránou. Inými slovami, každý používateľ bude musieť platiť mesačné predplatné, aby mohol platformu používať. Musk svoje plány oznámil počas rozhovoru s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom. Zaujímavé je, že debata s ostatnými účastníkmi stretnutia bola zameraná na umelú inteligenciu. Majiteľ X uviedol, že mierny poplatok (nešpecifikoval v akej výške), je prirodzenou cestou, ak sa chce platforma zbaviť falošných účtov.

Používatelia X kritizujú Muskove plány

Ako nie je ťažké vydedukovať, po Muskových slovách sa na internete zdvihla vlna rozruchu. Používatelia tvrdia, že zavedenie platenej brány bude dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane môže skutočne vyriešiť problém falošných účtov. Na druhej strane však klesne aj počet používateľov, keďže existuje mnoho alternatívnych platforiem sociálnych médií, ktoré sú úplne bezplatné.

Stačí uviesť najväčšieho konkurenta X, Threads od Meta. Či sa nápad Elona Muska zrealizuje, je v tejto chvíli, samozrejme, neznáme. Napriek tomu pri pohľade na Muskove nedávne plány a ich realizáciu je platená stena skôr otázkou času.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár