Coinbase čelí ďalsšej homadnej žalobe a prípady naberajú na obrátkach

Coinbase dostala ďalšiu hromadnú žalobu pri snahe snahe získať odklad od Najvyššieho súdu.

0 komentárov

NEWSLETTER okrypte.sk

Krátko po odhalení prebiehajúceho vyšetrovania zo strany regulátora cenných papierov sa hromadia nové žaloby proti americkej kryptomenovej burze Coinbase.

Podľa Bragar Eagel & Squire, PC, právnickej firmy na práva akcionárov, nová skupinová žaloba zasiahla Coinbase Global Inc. na Okresnom súde Spojených štátov amerických v New Jersey. Žaloba je vedená v mene držiteľov, ktorí kúpili alebo získali cenné papiere Coinbase v období od 14. apríla 2021 do 26. júla 2022.

Coinbase obvinila z „nepravdivých a zavádzajúcich“ vyhlásení

Spoločnosť otvorila žalobu pre investorov do 3. októbra 2022, pričom uviedla, že žalovaní v priebehu uvedého obdobia vydávali podstatne nepravdivé a zavádzajúce vyhlásenia týkajúce sa činností, operácií a zásad dodržiavania pravidiel spoločnosti.

Súdny spor sa točí okolo času, keď Coinbase tvrdila, že s jej klientmi sa bude v prípade bankrotu zaobchádzať ako s nezabezpečenými veriteľmi. Zatiaľ čo akcie v nasledujúci deň otvorenia trhu klesli, generálny riaditeľ burzy Brian Armstrong pripustil, že išlo o oneskorené zverejnenie krátko nato v máji.

Správa Bloombergu tvrdí, že Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) skúma Coinbase kvôli tomu, že umožňuje Američanom obchodovať s neregistrovanými cennými papiermi. Pri ďalšom otvorení trhu to ešte viac oslabilo cenu kmeňových akcií a akcionárom spálilo vrecká. Medzitým spoločnosť Pomerantz LLP podľa nedávneho oznámenia začala skupinovú žalobu proti spoločnosti a niektorým z jej predstaviteľov.

coinbase

Nové právne problémy po priblížení sa k SC

Zaujímavé je, že nové právne problémy sa objavili deň po tom, čo Coinbase Global požiadala Najvyšší súd USA, aby zastavil súdny spor. Zatiaľ čo on realizuje odvolania na arbitráž mimosúdne. Platforma tiež požiadala o núdzový zásah s tým, že ak by súdne spory mohli pokračovať, utrpela by „nenapraviteľné škody“.

Narastajúce právne problémy prichádzajú, keď kancelária senátorky Cynthie Lummisovej údajne potvrdila, že Coinbase patrí medzi 40 vyšetrovaných platforiem. Coinbase je aktuálne pred zverejnením svojich príjmov za druhý štvrťrok po oznámení svojho masívneho partnerstva s BlackRock. Zatiaľ čo dohoda pozitívne ovplyvnila cenu akcií COIN, regulačný podvod môže pokračovať v ťahaní na Nasdaq.

Na pozadí slabého trhu Zacks Equity Research predpovedá, že Coinbase zaznamená „medziročný pokles zisku“ za štvrťrok končiaci sa v júni 2022.

Zacks odhaduje, že tržby dosiahnu takmer 877,32 milióna dolárov, čo je o 60,6 % menej v porovnaní so štvrťrokom predchádzajúceho roka. Coinbase od svojho vstupu na burzu klesla o viac ako 60 %, pričom Ark Investment Management minulý týždeň vyradil z troch svojich fondov viac ako 1,41 milióna akcií.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár