Bundesliga podpísala dvojročnú zmluvu NFT so Sorare

od Martin Tkáč

Sorare sa naďalej pripája ku kľúčovým obchodným partnerom, aby sa stala poprednou svetovou platformou NFT orientovanou na futbal.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Najvyššia nemecká futbalová liga, Bundesliga International, podpísala krátkodobé partnerstvo so Sorare, platformou NFT zameranou na futbal, ktorá sa môže pochváliť francúzskym futbalistom Antoine Griezmannom ako investorom a hviezdou FC Barcelona Gerardom Piquem ako strategickým poradcom.

Bundesliga International spája svoje sily pred spustením NFT

Sorare získal 680 miliónov dolárov v kole financovania zo série B od Softbank pre svoju five-a-side fantasy futbalovú hru NFT, čím spoločnosť ocenil na 4 miliardy dolárov. Hráči môžu nakupovať a predávať digitálne obchodné karty za ETH, ktoré vstupujú ako transakcie na Ethereum blockchain.

Digitálne karty sú NFT. Vlastníctvo Sorare NFT je možné overiť na verejnom blockchaine.

Bundesliga bude predávať digitálne karty z Bundesligy a 2. Bundesligy na základe dvojročnej licenčnej zmluvy so Sorare. Generálny riaditeľ ligy Robert Klein naznačil, že liga chce preskúmať komerčné využitie NFT. Dúfa, že tendre vyhlási v roku 2022 po dvojročných zmluvách.

Klein verí, že športový sektor by mal brať NFT vážne. Bundesliga začala predávať karty v októbri 2021. V budúcom roku Sorare zverejní aj NFT videá z dvoch nemeckých líg, ktoré budú tiež zberateľské a použité na hru.

Sorare tiež dúfa, že do konca budúceho roka podpíše zmluvy s 20 najlepšími futbalovými klubmi sveta. Tímy, s ktorými Sorare spolupracoval, zahŕňajú 216 futbalových klubov vrátane Barcelony, Realu Madrid, Atletica Madrid a Juventusu.

Majk Spirit NFT
Najdrahšou kartou, aká sa kedy predala v Sorare, je hviezda Manchestru United Cristiano Ronaldo, ktorá sa predala za 400 000 dolárov. Problém nedostatku sa týka digitálnych obchodných kariet. Počet kariet je obmedzený, klasifikované ako „super rare“, „rare“, „limited“ a „unique“.

Premier League, ktorá je najbohatšou ligou na svete dúfa, že uvedie svoju kolekciu NFT na sezónu 2022/2023.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár