Boxer Mike Tyson a rapper Busta Rhymes prejavujú záujem o kryptomeny

od Martin Tkáč

Ku komunite kryptomien sa čoskoro pripoja ďalšie dve hviezdy z USA, legendárny boxer Mike Tyson a rapper Busta Rhymes. Obaja prejavili záujem o digitálne aktíva.

Mike Tyson: bitcoin alebo ethereum?

Mike Tyson je jedným z najslávnejších boxerov histórie. V príspevku na svojom twitterovom účte sa opýtal svojich fanúšikov, či uprednostňujú bitcoin alebo ethereum. Je zaujímavé, že nedávno sa populárny rapper Busta Rhymes na sociálnych sieťach pýtal na spoľahlivé vzdelávacie materiály o digitálnych zdrojoch.

Začnime však Tysonom. Bývalý boxer požiadal svojich fanúšikov o ich názor na kryptomeny. Ako ste asi uhádli, jeho podporovatelia sa v tomto bode rozišli. To však pravdepodobne športovca neodradilo.

Ktoré preferujete, BTC alebo ETH?

Za zmienku však stojí, že Tyson už v minulosti prejavil záujem o kryptomeny. Možno preto, že je povestný nielen športovými víťazstvami, ale aj finančnými neúspechmi. V jednom okamihu jeho kariéry sa jeho majetok ocenil na 300 miliónov dolárov. Nakoniec sa dostal do úpadku, čo ho pravdepodobne prinútilo zarobiť si na bývalej popularite (hral vo filme „The Hangover“).

Busta Rhymes sa tiež zaujíma o kryptomeny

Trevor George Smith mladší, známejší pod umeleckým menom Busta Rhymes, si tiež nedávno vytvoril záujem o priemysel digitálnych aktív. Americký rapper, skladateľ, hudobný producent a herec sa nedávno pýtal svojich stúpencov na Twitteri, či vedia o kryptomene.

Zdá sa, že odpovede jeho fanúšikov podnietili jeho chuť k bitcoinom, pretože odvtedy dáva signály, že téma ho zaujíma.

Všetky vtipy stranou, milujem atmosféru a energiu učenia sa výchovných rozhovorov. Všetko to koreluje s úspechom a silným myslením.
Moja otázka je ..
učia alebo plánujú učiť #crytpo je škola? Aká známka by bola prijateľná?

Je zaujímavé, že rapperovi ponúkol pomoc aj šéf spoločnosti Twitter Jack Dorsey známy tiež vďaka podpore kryptomien.

Celebrity na trhu s kryptomenami

Ďalší rapper, 50 Cent, v roku 2014 predával svoje album Animal Ambition za bitcoiny. V rovnakom období sa rozhodli pre podobný krok aj hudobníci metalovej skupiny Mastodon a výmenou za kryptomeny ponúkli fanúšikom album „Once More Around the Sun“.

Bjork sa môže pochváliť ešte zaujímavejšou myšlienkou. Speváčka pripravila pre kupujúcich svojho albumu „Utopia“ prekvapenie. Ľudia, ktorí si vopred kúpili CD prostredníctvom jej webovej stránky, dostali kryptomenu s názvom Audiocoin.

A v decembri 2013 Snoop Dogg tweetoval:

Môžete si kúpiť moje ďalšie CD s bitcoinmi a bude doručené dronom. “

Tento sľub, žiaľ, nesplnil …

Kim Kardashian je tiež fanúšičkou BTC. V júli 2018 zverejnila na Instagrame fotografiu, ktorá vyzerala ako fyzické bitcoinové tokeny. K fotografii bol pripojený komentár: „Prešli sme na bitcoin!“ Známa osobnosť sa potom zúčastnila charitatívnej akcie. V rámci pokrovej hry sa zhromaždili finančné prostriedky pre mesto nádeje, centrum klinického výskumu a liečby rakoviny.

zdroj: bitcoin.pl, decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár