bithump

Bithumb blokuje výbery do neoverených peňaženiek

od Martin

Od štvrtka bude juhokórejská kryptomenová burza Bithumb brániť používateľom vo výbere kryptomien do neoverených súkromných peňaženiek.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

#Juhokórejská burza digitálnych aktív #bithumb informovala svojich používateľov, že od 27. januára už nebudú môcť vykonávať výbery kryptomien do neoverených súkromných peňaženiek. Nová politika spoločnosti bude tiež vyžadovať dodatočné overenie identity Poznaj svojho zákazníka #KYC. pic.twitter.com/9fyT3SMJ7q

tweet

V pondelok Bithumb oznámil, že bude druhou zo štyroch hlavných platforiem v krajine, ktorá zakáže výbery do neoverených peňaženiek. Podobnú politiku zaviedla koncom mesiaca aj Coinone. Ďalšie dve burzy, ktoré ešte takéto prísne pravidlá nezaviedli, sú Upbit a Korbit.

Ako tvrdí Bithumb, používatelia si môžu zaregistrovať iba svoje súkromné ​​peňaženky. Bohužiaľ, na to musia prejsť dodatočným overením KYC. Stojí za zmienku, že stále bude možné vykonávať výbery na centralizovaných burzách s prísnym procesom KYC, ako sú Binance, Kraken a ďalšie.

Tlak z banky

Podľa Money Today bol akciový trh nútený zmeniť politiku kvôli tlaku zo strany partnerskej banky Nonghyup Bank. Platforma bola povinná zabezpečiť súlad s travel rule. Travel rule je princíp vyvinutý FATF, ktorý umožňuje finančným inštitúciám identifikovať odosielateľov aj príjemcov cezhraničných prevodov.

Banka „dôrazne požadovala“, aby burza „zablokovala všetky osobné peňaženky, ktoré nemajú vlastný systém KYC“. Medzi takéto peňaženky patria okrem iného MetaMask a MyEtherWallet.

Každá juhokórejská burza, ktorá ponúka obchodné páry Korean Won (KRW), musí mať ako partnera domácu banku. Bankové účty vydáva svojim používateľom na základe skutočných údajov. Partnerská banka môže mať silný vplyv na burzovú politiku, ako to bolo v prípade Nonghyup voči Bithumb a Coinone.

Bankový účet založený so skutočnými údajmi zabezpečuje, že osoba, ktorá vyberá fiaty z burzy, je tá istá osoba, ktorá obchoduje na platforme.

Burzy Upbit a Korbit zatiaľ neurobili žiadne zmeny vo svojej platobnej politike. Sú však povinní tak urobiť do 25. marca.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár