Bitcoinové veľryby klesli za 4 dni o približne 5 %.

od Martin Tkáč

Nedávno celková trhová kapitalizácia kryptomien klesla späť pod hranicu 2 biliónov dolárov. Bitcoin zas za dva týždne stratil 17 %. Správanie veľrýb však naznačuje, že to ešte nemusí byť koniec medvedieho trendu.

Ako poznamenal analytik kryptomien Ali Martinez vo svojom tweete z 13. apríla, počet adries v sieti s viac ako 10 000 BTC klesol o 4,6 % len za štyri dni. K 11. aprílu bolo takýchto adries 87, o štyri dni skôr to bolo 91.

Vzhľadom na kurz bitcoinu v čase písania tohto článku to znamená, že štyri veľryby, ktoré spolu držali najmenej 397,61 milióna dolárov (alebo viac) v BTC, buď opustili sieť, alebo prerozdelili svoje prostriedky.

O týždeň skôr si Ali Martinez všimol, že počet bitcoinových veľrýb držiacich viac ako 1000 BTC sa medzi 28. marcom a 3. aprílom znížil o 16 adries.

Toto správanie veľkých rýb by mohlo vyvinúť tlak na predaj BTC, čo by mohlo posunúť jeho kurz ďalej na juh.

Transakcie s veľrybami na konštantnej úrovni

Na druhej strane, podľa platformy Santiment bolo možné od pondelka do piatku pozorovať konštantný počet transakcií veľkých rýb. Denne sa v tom čase uskutočnilo asi 4000 transakcií, každá v hodnote viac ako milión dolárov. Mierne spomalenia sa podľa spoločnosti „udiali len cez víkend“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár