Kryptomenová burza Binance získala od súhlas od talianskeho regulátora pôsobiť ako poskytovateľ kryptomenových služieb v tejto krajine

Binance má licenciu v Taliansku

0 komentárov

Kryptomenová burza Binance získala od súhlas od talianskeho regulátora pôsobiť ako poskytovateľ kryptomenových služieb v tejto krajine. „Jasná a účinná regulácia je nevyhnutná pre mainstreamovú adopciu kryptomien,“ komentoval generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao.

NEWSLETTER okrypte.sk

Binance s licenciou v Taliansku

Najväčšia svetová kryptomenová burza v piatok oznámila, že Binance Italy „získala regulačný súhlas“ registráciou ako poskytovateľ kryptomenových služieb u Organismo Agenti e Mediatori (OAM) – všetko v súlade s talianskou legislatívou týkajúcou sa kryptomenových aktív.

Oznámenie znie:

Registrácia Binance Italy umožňuje spoločnosti ponúkať produkty kryptomien svojim klientom v Taliansku.

Binance Italy, založená v posledných mesiacoch, je právnickou osobou skupiny Binance Group v Taliansku.

Začiatkom tohto mesiaca Binance tiež oznámila, že získala súhlas od francúzskeho finančného regulátora, Autorité des marchés finančnírs (AMF), pôsobiť ako registrovaný poskytovateľ digitálnych aktív (DASP). Kryptomenová burza nedávno získala licencie aj v Bahrajne a Dubaji.

Changpeng Zhao (CZ), spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Binance, k tomu všetkému povedal:

Jasná a účinná regulácia je nevyhnutná pre bežné prijatie kryptomien.

binance taliansko

Binance pomôže regulovať trh v Kazachstane

Stojí za to dodať, že generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao, sa pred niekoľkými dňami stretol s prezidentom Kazachstanu. Cieľom bolo prediskutovať dlhodobú spoluprácu na trhu s kryptomenami.

Je tiež známe, že kryptomenová burza podpísala memorandum o porozumení s vládou Kazachstanu s cieľom posilniť „rozvoj trhu virtuálnych aktív“ v krajine.

Ako súčasť dohody bude Binance pomáhať Kazachstanu pri vývoji legislatívnych smerníc a regulačných politík pre kryptomenové aktíva. Ministerstvo pre digitálny rozvoj, inovácie a letecký priemysel bude podľa oficiálneho vyhlásenia „hľadať aj príležitosti na integráciu bankovej infraštruktúry s trhom s kryptomenami“ a uľahčí rozvoj technológie blockchain.

Generálny riaditeľ burzy sa stretol nielen s prezidentom Kassym-Jomartom Tokajevom, ale aj so svojimi spolupracovníkmi Timurom Suleimenovom a Bagdatom Musinom, ministrom dohliadajúcim na digitálnu inovačnú stratégiu krajiny, čo naznačuje, že rozhovory o regulácii odvetvia sú už v pomerne pokročilom štádiu.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár