Anthony Scaramucci verí, že bitcoin držaný 4 roky je skvelá investícia

od Simona

Slávny americký finančník Anthony Scaramucci priznal, že veľká expozícia voči bitcoinu bola chybou, no len krátkodobo. Dodal, že on a jeho investičná spoločnosť utrpeli počas medvedieho trhu značné straty.

NEWSLETTER okrypte.sk

Bitcoin porastie

Vo svojom nedávnom rozhovore pre CNBC Scaramucci poznamenal, že zatiaľ čo jeho vystavenie sa bitcoinu uskutočnené prostredníctvom jeho investičnej firmy SkyBridge Capital viedlo k značným stratám počas medvedieho trhu, neľutuje investovanie do tejto kryptomeny.

Scaramucci tiež uviedol, že pevne verí v dlhodobý potenciál bitcoinu a má v úmysle držať si svoje digitálne aktíva tak dlho, ako to bude možné. Potom zopakoval svoje presvedčenie, že vedúca kryptomena bude významnou súčasťou budúcnosti.

„Neľutujem investovanie do BTC. Pre mňa je krátkodobé myslenie chybou, ale pamätajte: každý je dlhodobým investorom, kým neutrpí krátkodobé straty. Myslím si však, že ak ste držali bitcoiny štyri roky, zarobili ste peniaze, “povedal.

Scaramucci dokonca zašiel ešte o krok ďalej a porovnal súčasné podmienky na trhu so začiatkami Amazonu. Naznačil, že niektorí investori kúpili akcie spoločnosti v marci 2000. Keď však medvedí trh spôsobil, že tieto cenné papiere stratili viac ako 90 % svojej hodnoty, mnohí mali pocit, že takáto investícia bola chybou.

Spomenul tiež slávny článok z Barronovho zosmiešňovania zakladateľa spoločnosti Jeffa Bezosa. Ako dnes vieme, o viac ako dve desaťročia neskôr sa Amazon stal obrovskou spoločnosťou, ktorá spôsobila revolúciu v odvetví elektronického obchodu a cloud computingu. Finančník verí, že rovnaký osud postihne aj bitcoin.

Trh s kryptomenami Amazon

Zaujímavé je, že Scaramucciho tézy sú podobné tým Edwarda Dowda, bývalého výkonného riaditeľa BlackRock. Začiatkom tohto týždňa Dowd opísal BTC ako „Amazon éry kryptomien“ a dodal, že v budúcnosti bude vedúca kryptomena na trhu v investičných portfóliách takmer každého.

Medzitým Scaramucciho SkyBridge v súčasnosti čelí značnému problému exodusu investorov z vlajkového fondu v dôsledku slabej výkonnosti za posledné štyri mesiace. Spoločnosť riskuje stratu viac ako 850 miliónov dolárov, pretože investori požadujú výber svojich peňazí.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár