Akcie Nvidie v reakcii na správu o finančnej výkonnosti spoločnosti klesajú

Akcie Nvidie v reakcii na správu o finančnej výkonnosti spoločnosti klesajú

0 komentárov

Gigant grafických kariet Nvidia oznámil, predajné výsledky svojich čipov na ťažbu kryptomien. Dodal, že v druhom štvrťroku očakával pokles jeho celkových výnosov, čo stlačilo aj cenu akcií.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Akcie Nvidie klesajú

Cena akcií amerického výrobcu grafických kariet Nvidia klesla, keďže predpovede zisku spoločnosti za druhý štvrťrok zaostali za očakávaniami investorov.

Štvrťročný rast od 4. štvrťroka 2021 do 1. štvrťroka 2022 bol silný, pričom tržby vzrástli o 8 percent na 8,98 miliardy dolárov a 3 percentá. zisk na akciu vzrástol na 1,36 USD.

Predpovede na druhý štvrťrok sú však oveľa menej sľubné, tržby dosiahnu 8,1 miliardy USD, čo je o 4 % menej, ako sa očakávalo.

V dôsledku toho akcie Nvidie (NVDA) klesli o 7 % na 157,8 USD. NVDA v priebehu roka tiež klesla takmer o 50 %, čo odráža slabú výkonnosť technologických akcií na celom trhu.

Táto technologická firma tiež zaznamenala pokles predaja svojho procesora na ťažbu kryptomien (CMP) na „nominálnu“ v prvom štvrťroku zo 155 miliónov dolárov pred rokom. Nová správa neurčuje presné príjmy z predaja CMP, ale je známe, že od minulého roka klesajú.

V správe Nvidia revidovala svoje očakávané príjmy v dôsledku „blokád Ruska a COVID v Číne“. Samotné tieto dva faktory by mohli znížiť príjmy až o 500 miliónov dolárov, uvádza sa v správe.

Nvidia

CMP spoločnosti so sídlom v Santa Clare možno použiť na ťažbu bitcoinov (BTC), etherea (ETH) a radu ďalších kryptomien.

Problémy so zásobovaním

Zásielky CMP na trh sú extrémne nízke, dokonca aj na trhu s náhradnými dielmi, čo môže spôsobiť tak nízke tržby. Nový CMP 170HX, doteraz najvyššie hodnotený model, stál pri uvedení na trh v októbri minulého roka 4 700 dolárov.

Týmto sa problémy spoločnosti nekončia. 6. mája bola Nvidia nútená zaplatiť SEC 5,5 milióna dolárov na pokutách. Išlo o prípad, v ktorom bola obvinená z toho, že nezverejnila, koľko jej príjmov pochádzalo z ťažby kryptomien v roku 2018. Oznámenie navyše vystrašilo investorov, ktorí v reakcii na to predávali akcie NVDA.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár