Vitalik Buterin komentuje vypuknutie vojny na Ukrajine

Vitalik Buterin komentuje vypuknutie vojny na Ukrajine

Vitalik Buterin uviedol, že je „znepokojený z Putinovho rozhodnutia vzdať sa možnosti mierového riešenia“ konfliktu na Ukrajine. Pripomeňme, že tvorca Etherea sa narodil v Rusku.

od Martin

Vitalik Buterin: Zločin proti ukrajinskému a ruskému ľudu

Po uznaní nezávislosti dvoch separatistických regiónov na východe Ukrajiny začiatkom tohto týždňa prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že Rusko uskutoční na Ukrajine „špeciálnu vojenskú operáciu“ v slabo zastretej predzvesti vojny.

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin tweetoval vo svojom rodnom jazyku. V ňom uviedol, že ruská invázia na Ukrajinu „je zločinom proti ukrajinskému a ruskému ľudu“. Dodal, že ho „veľmi rozrušilo Putinovo rozhodnutie vzdať sa možnosti mierového urovnania sporu s Ukrajinou a namiesto toho ísť do vojny“.

Začiatkom tohto mesiaca Buterin vyzval Putina, tiež v ruštine, aby zmiernil eskaláciu konfliktu, ktorý vytvorilo Rusko.

Útok na Ukrajinu môže Rusku, Ukrajine a ľudstvu len uškodiť – povedal

Pripomeňme, že Buterin sa narodil v Rusku niekoľko rokov po rozpade Sovietskeho zväzu, v roku 1994. Potom v roku 2000 emigroval s rodinou do Kanady. Zaujímavé je, že to bolo približne v rovnakom čase, keď sa Putin stal prezidentom Ruska.

Situácia na Ukrajine

V súčasnosti nie je situácia na Ukrajine jasná. Je známe, že ruské jednotky vykonali raketovú paľbu na najdôležitejšie prvky infraštruktúry krajiny (napríklad letiská, čo sťaží dodávky techniky nášmu východnému susedovi).

Zo severu zrejme prekračujú hranice s Ukrajinou aj ruskí vojaci, čo by naznačovalo útok na Kyjev a zvrhnutie tamojších súčasných prozápadných úradov.

Ako dlho môže vojna trvať? Odborníci naznačujú, že všetko by sa mohlo odohrať v priebehu niekoľkých dní.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár