Veľryby využili pokles na nákupy

od Simona

Všetko nasvedčuje tomu, že veľryby BTC využili nedávne poklesy na nahromadenie ďalších mincí. Najväčšie peňaženky primárnej kryptomeny získali viac ako 6 000 BTC len za jeden deň.

Veľryby kupujú

Analytici spoločnosti CryptoQuant naznačujú, že najväčšie bitcoinové peňaženky počas nedávneho poklesu trhu agresívne hromadili mince.

V nedávnom príspevku Yu Shiuan Chen napísal:

„Maloobchodní investori a malé veľryby predávajú BTC, ale 69 najväčších veľrýb nakupuje viac mincí. Za posledných 7 dní vidíme na burzách mierny nárast rezerv BTC, no 69 najväčších veľrýb nakupuje BTC. Aj dnes nakúpili cez 6000 BTC (netto)“.

Analytici spoločnosti tiež uviedli, že:

„Ako celok väčšina HODLerov pokračuje v HODL a obchodníci naďalej strácajú svoje mince. V krátkom časovom období je každý pohyb smerom nadol len hluk“.

V čase písania tohto článku sa kurz bitcoinu pohybuje okolo 43 400 dolárov. Ide o pokles o 2 % počas dňa. Väčšina trhu vo veľkej miere nasleduje svojho lídra.

S poklesom boli zlikvidované pozície v hodnote 350 miliónov dolárov, pričom najväčšia jednotlivá objednávka od OKEx mala hodnotu 4,38 milióna dolárov.

Veľké ryby presúvajú prostriedky z búrz do súkromných peňaženiek

Whale Alert už skôr informoval, že za posledných 16 hodín anonymné veľryby uložili na Coinbase BTC v hodnote 246 miliónov dolárov (5 678 BTC). Na druhej strane z nej vyplatili asi 422 miliónov dolárov (9 736 BTC) na adresy označené ako „neznáme“.

A čo viac, dve kryptomenové peňaženky boli oživené po 12 rokoch, to je v podstate odvtedy, čo bol Satoshi Nakamoto stále aktívny. Každý z nich obsahoval 50 BTC, čo je pri aktuálnom kurze bitcoinu zhruba 2 165 186 dolárov na peňaženku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár