Apple hľadá odborníkov na digitálnu menu

od Martin Tkáč

Existuje veľa náznakov, že ďalší gigant na technologickom trhu plánuje vstúpiť na trh s kryptomenami. Spoločnosť teraz hľadá odborníkov zo sveta fintech, vrátane kryptomien. Ide o nákup BTC? Realistickejším scenárom sa javí investovanie do technológie blockchain a prijímanie platieb v digitálnych menách.

Apple bude investovať do kryptomien?

V nedávnom inzeráte pracovných ponúk spoločnosť uviedla, že v súčasnosti hľadá manažéra rozvoja podnikania pre oddelenie alternatívnych platieb. Je to človek so skúsenosťami vo viacerých oblastiach, vrátane znalosti trhu s kryptomenami.

Kľúčové kvalifikácie s najmenej päťročnou praxou v práci s alternatívnymi poskytovateľmi platieb, ako sú digitálne peňaženky. Uchádzači budú zodpovední za komplexný rozvoj podnikania a začatie nových programov týkajúcich sa produktov FinTech.

Publikácia upútala pozornosť komunity kryptomien, ktorá sa pýta či je to signál, že Apple sa snaží vstúpiť na trh digitálnych aktív. Pre trh s bitcoinmi by to bol obrovský krok, pretože Apple Pay je jedným z najväčších platobných procesorov s rastúcou užívateľskou základňou viac ako 65 miliónov ľudí. Ak sa do systému Apple Pay pridajú kryptomeny, mohlo by to bežného človeka viesť k experimentovaniu s kryptomenami prostredníctvom zariadení, peňaženiek a kreditných kariet Apple.

Apple a digitálne meny

Apple sa už nejaký čas zaujíma o trh s kryptomenami. Používatelia služby Apple Pay si môžu Cardano (ADA) kúpiť priamo vďaka úspešnej integrácii spoločnosti Simplex.

Apple je už dlho považovaný za spoločnosť, o ktorej sa hovorí, že je inovatívna.

Nie je však známe, či vyššie uvedený scenár skutočne platí. Malo by sa pamätať na to, že napríklad Facebook sa viac zaujíma o emisiu svojich vlastných stablecoinov,  takže je možné, že Apple uvažuje aj o vytvorení svojej digitálnej meny.

Samotný Apple pred časom vyhlásil, že vznikajúce nové finančné technológie môžu zmeniť spôsob života ľudí, pretože „z nových nápadov sa môžu stať úžasné produkty, služby a skúsenosti zákazníkov, aké si ľudia kedysi nedokázali predstaviť a teraz si bez nich nevedia predstaviť svoj život“.

Akým smerom sa teda chce gigant uberať, či už otvorenie platieb v BTC a altcoinoch, alebo možno vytvorenie vlastnej digitálnej meny, ako to robí Facebook? Odpoveď sa pravdepodobne dozvieme o pár mesiacov.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár