Token PSG vzrástol o 50% po klebetách o Messiho prestupe

od Martin Tkáč

Argentínsky futbalista Lionel „Leo“ Andrés Messi opustil Barcelonu po tom, čo v španielskom klube strávil viac ako dve desaťročia. Teraz sa čaká kam Messi zamieri a pozitívny vplyv to ma aj na token PSG.

Messi opúšťa Barcu

Messiho predchádzajúca zmluva s Barcou vypršala 30. júna. Aj keď obe strany súhlasili s predĺžením zmluvy o päť rokov, zmluva nemôže nadobudnúť účinnosť kvôli predpisom La Ligy o mzdových limitoch a náboroch hráčov stojí až 70% ročných tržieb klubu.

Prezident Barcelony Joan Laporta v piatok odhalil, že zastavenie hráča 10 by znamenalo, že výdavky na platy tímu budú predstavovať 110% ročných tržieb, napriek tomu, že Messi súhlasil s výrazným znížením platu.

Aj keď musel odísť, lúčenie nebolo pre legendu, ktorá strávila väčšinu svojho života v jednom tíme, jednoduché. Na nedelnej konferencii povedal:

Od prvého dňa, keď som prišiel, do posledného som dal pre tento klub všetko. Nikdy som si nepredstavoval, že sa s ním budem musieť rozlúčiť, pretože som na to nemyslel. Je jasné, že som urobil všetko možné ale oni  to kvôli La Lige nedokázali.

Messi hovorí, že PSG je možnosťou

Argentínsky kapitán si teraz hľadá nový klub. Viaceré zdroje naznačujú, že Messi sa chystá na prípadné presťahovanie sa do Francúzska, aby sa v Paríži Saint-Germain pripojil k svojmu bývalému spoluhráčovi z Barcelony Neymarovi.

Messi na dnešnej konferencii tiež poznamenal, že ešte nie je nič vypracované, ale prechod do PSG je možný a rokuje s francúzskym tímom.

Paris Saint-Germain je možnosť, áno. V súčasnosti nie je nič potvrdené. Po vyhlásení Barcelony som dostal mnoho telefonátov. Hovoríme o tom.

Token PSG získal 50%

Po správach o prestupe, že Paris Saint-Germain je blízko podpisu zmluvy s Messim, klubový token $ PSG vyskočil za posledných 24 hodín takmer o 50%. Podľa CoinGecko mince v súčasnosti mierne ustúpila, ale stále je o viac ako 20% vyššia.

$ PSG bol spustený v roku 2020 ako token fanúšikov prostredníctvom partnerstva medzi Paris Saint-Germain a platformou pre hlasovanie a udeľovanie cien pre fanúšikov SOCIOS.com založenou na blockchaine. Žetóny fanúšikov sú digitálne aktíva, ktoré držiteľom poskytujú hlas a prístup k odmenám a zážitkom z klubu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár