Ťažba BTC bude do roku 2030 poháňaná plne obnoviteľnou energiou, hovorí Anthony Scaramucci

od Martin Tkáč

Globálna investičná spoločnosť SkyBridge Capital nadviazala partnerstvo so spoločnosťou zaoberajúcou sa klimatickými technológiami MOSS Earth. Cieľom spolupráce je nákup a výber žetónov zodpovedajúcich takmer 40 000 tonám CO2. Tento krok by mal za cieľ kompenzovať uhlíkovú stopu siete Bitcoin.

Ambície SkyBridge smerom k zelenému bitcoinu

Podľa tlačovej správy z 2. augusta sa SkyBridge Capital spojila s environmentálnou platformou MOSS Earth, aby nakúpila a okamžite stiahla 38 436 ton uhlia. Transakcia by neutralizovala odhadovanú BTC stopu CO2 generovanú multi-strategickými fondami SkyBridge a Bitcoin Trustovým fondom First Trust SkyBridge.

Zakladateľ a generálny riaditeľ SkyBridge Anthony Scaramucci vyjadril nádej, že za menej ako 10 rokov môžu ťažbu BTC využívať iba obnoviteľné zdroje:

Predpovedáme, že ťažba bitcoinov bude do konca desaťročia plne obnoviteľná. Medzitým je kompenzácia uhlíka efektívnym spôsobom, ako ekologizovať sieť bitcoinov a uľahčiť prijatie investorom zmýšľajúcim o ESG.

Generálny riaditeľ a zakladateľ MOSS Earth Luis Adaime ocenil iniciatívu SkyBridge:

Iniciatíva SkyBridge na kompenzáciu emisií skleníkových plynov spôsobených bitcoinmi držanými jeho fondami je pravdepodobne najväčšia, akú kedy inštitucionálny investor urobil, a je príkladom, ktorý by mala nasledovať investičná komunita.

Adaime dodal, že neutralizácia emisií CO2 prostredníctvom BTC je dôležitým krokom k stimulácii migrácie ťažobného priemyslu k obnoviteľným zdrojom energie. Toto hnutie by navyše malo pozitívny vplyv na našu planétu.

oKrypte SHOP

Gemini má v úmysle kompenzovať svoje vlastné emisie CO2

Koncom júna výmena vedená dvojčatami Winklevoss Gemini oznámila dlhodobú iniciatívu s názvom Gemini Green. Jeho poslaním by bolo pridať do svojej prevádzky ekologické postupy.

Akciový trh nadviazal partnerstvo s Climate Vault a zaviazal sa kúpiť 350 000 metrických ton uhlia v snahe dekarbonizovať bitcoiny. Jeden zo zakladateľov Gemini – Tyler Winklevoss – komentoval:

Keďže sa bitcoin ukazuje ako dominantný sklad hodnôt, je nevyhnutné, aby sme zapli udržateľnosť pre ďalšie generácie. Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať s Climate Vault, aby sme vykompenzovali našu expozíciu neobnoviteľnej ťažbe a prispeli k dekarbonizácii bitcoinov.

Je zaujímavé, že množstvo uhlia, ktoré Gemini plánujú kúpiť, sa zhruba rovná miliarde míľ najazdených obyčajným osobným autom.

Začiatkom tohto roka dve ďalšie popredné burzy s kryptomenami oznámili, že sa stanú uhlíkovo neutrálnymi. Najprv takéto zámery vyhlásila burza FTX.

Onedlho nasledovala burza derivátov BitMEX. Platforma potvrdila, že spustí systém kompenzácie uhlíka a za každý 1 dolár poplatkov za blockchain, ktoré zaplatia ich klienti, daruje 0,0026 dolára.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár