Senátorka Cynthia Lummis vyhlásila, že chce pokračovať v boji za rozumnú reguláciu trhu s kryptomenami

Napriek útokom SEC na spoločnosti Coinbase a Binance americká senátorka Cynthia Lummis pokračuje v úsilí o reguláciu trhu s kryptomenami.

od Martin Tkáč

Senátorka Cynthia Lummis bojuje za toto odvetvie

Senátorka Lummis v spolupráci so senátorkou Kirsten Gillibrand pripravila návrh zákona na reguláciu trhu s digitálnymi aktívami, ktorý sa týka viacerých strán. Pochválila sa aj ďalšími svojimi úspechmi.

„Podarilo sa nám zabrániť zahrnutiu 30 % dane z ťažby za digitálne aktíva do dohody o dlhovom limite, ale boj sa zďaleka nekončí.

Pracujem na regulačnom rámci, ktorý umožní jednotlivcom a spoločnostiam vlastniť digitálne aktíva a obchodovať s nimi v Amerike,“

– informovala senátorka Cynthia Lummisová.

Cieľom návrhu zákona oboch senátorov je dosiahnuť niekoľko cieľov vrátane poskytnutia jasnej definície kryptomien a konkretizácie toho, čo je cenný papier a čo nie v kontexte tokenov. Stanovením presnej klasifikácie aktív sa legislatíva zameriava aj na vytvorenie stabilného právneho rámca pre spoločnosti a investorov, ktorí pôsobia v tomto odvetví. Tieto snahy nielenže odstránia regulačnú neistotu, ktorá je v súčasnosti problémom na americkom trhu, ale môžu tiež pomôcť rozvoju nových technológií a inovácií.

Okrem toho sa očakáva, že navrhovaná legislatíva zavedie všeobecný zákaz vydávania algoritmických stablecoinov, hoci, ako dodala, je potrebná ďalšia analýza na určenie subjektov oprávnených vydávať burzovo stabilné kryptomeny a požiadaviek spojených s držaním ich rezerv v amerických dolároch.

Kryptomeny

Zvláštny problém pre USA

V súvislosti s USA je už dlho záhadou jeden problém: prečo sa mocenským orgánom už roky nedarí konečne regulovať trh s kryptomenami? O naliehavej potrebe takejto regulácie hovoril už pred štyrmi rokmi, počas predchádzajúcej prezidentskej predvolebnej kampane, Andrew Yang. Tvrdil, že USA majú k digitálnym aktívam „mozaikový“ prístup – každý štát k nim pristupuje inak. Varoval, že to môže viesť k tomu, že jeho krajina stratí svoje silné postavenie v odvetví nových technológií. S odstupom času je zrejmé, že mal pravdu, pretože sa čoraz viac objavujú náznaky, že Európa a Ázia by mohli ťažiť z regulačného chaosu, ktorý dnes vidíme v USA.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár