Visa tento rok spracovala kryptomeny v hodnote 1 miliardy USD

od Martin Tkáč

Spoločnosť Visa oznámila, že v prvej polovici roku 2021 spracovala v kryptomenách viac ako miliardu dolárov.

S viac ako 1 miliardou dolárov utratených za karty Visa spojené s kryptomenami v prvej polovici roku 2021 je zrejmé, že komunita kryptomien vidí hodnotu v prepojení digitálnych mien s globálnou sieťou Visa.

Spoločnosť zdôraznila svoje vzťahy s viac ako 50 platformami pre kryptomeny vrátane spoločností Coinbase, BlockFi a Crypto.com. Tieto spoločnosti vydali platobné karty podporované spoločnosťou Visa, čo umožňuje držiteľom kariet míňať kryptomeny na 70 miliónoch predajných miest po celom svete.

Na takéto karty je možné ukladať rôzne kryptomeny. Okrem bitcoinu a ethereum môžete vkladať aj stablecoiny kryté fiat menami.

Transakcie uskutočnené pomocou kariet na kryptomenu založených na vízach sa prevádzajú do fiat. To je dôvod, prečo môže ktorýkoľvek maloobchodný predajca akceptovať tieto karty.

Tieto programy nevyžadujú, aby obchody pri pokladni priamo prijímali kryptomeny. Je to kúzlo technológie Tap and Go bez zložitosti nových prijímacích bodov alebo kryptografických kľúčov.

Úloha spoločnosti Visa v kryptomenách neustále rastie

Pri odhalení najnovších štatistík kryptomeny spoločnosť Visa dodala, že spoločnosť bude naďalej podporovať kryptomeny ako súčasť svojho platobného ekosystému.

Dodala tiež, že FTX, burza kryptomien vedená Samom Bankmanom-Friedom, bude predstavená vo svojom Fintech Fast Track programe. FTX plánuje zaplatiť 50% svojich zamestnancov USDC stablecoinom.

Spoločnosť Visa nedávno zverejnila ďalšie reklamy týkajúce sa kryptomeny. Vo februári oznámila, že niektorým bankám umožní obchodovať s kryptomenami. V marci začal namiesto fiat meny vyrovnať s USDC stablecoinom.

Aj keď niektorí považujú úsilie spoločnosti Visa o kryptomenu za prospešné pre bežné prijímanie, zástancovia decentralizácie tvrdia, že kryptomeny boli navrhnuté tak, aby fungovali mimo tradičného bankového systému. Tvrdia, že Visa alebo jej konkurent Mastercard môžu napadnúť pôvodnú víziu kryptomien.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár