Podľa novej štúdie príspevky so sloganom „buy the dip“ iba predchádzajú nízkemu bodu v grafe BTC

Podľa novej štúdie príspevky so sloganom „buy the dip“ iba predchádzajú nízkemu bodu v grafe BTC

Pri mnohých príležitostiach kryptomenová komunita jednomyseľne oznámila svoje „dno“ predčasne. „Skutočné dno vzniká vtedy, keď to dav najmenej očakáva,“ zdôrazňuje KJ Lanaul.

od Martin

Analíza príspevkov „buy the dip“

Analýza zohľadnila príspevky na sociálnych sieťach so slovami „buy the dip“. Do úvahy sa brali príspevky z Twitteru, Redditu, Discordu a Telegramu. Výsledky boli zverejnené na blogu Insights Santiment.

Výskum ukázal, že mnohí obchodníci za posledný rok volali po nákupe BTC na dne príliš skoro. Nakoniec sa ukázalo, že pôvodná kryptomena potom klesla ešte nižšie. Ako hovorí autor príspevku, „skutočné dno sa vytvára vtedy, keď to dav najmenej čaká.“

Napríklad v polovici mája minulého roka, po tom, čo BTC začal klesať v reakcii na zákaz ťažby bitcoinov v Číne a príspevkov  Elona Muska, takmer 68 000 investorov spomenulo nákup kryptomien na nízkej úrovni. Bolo to vtedy, keď BTC klesol na približne 44 000 USD.

Skutočné dno však bolo zaregistrované až koncom júla, kedy BTC klesol na 29 000 $.

Vzorec, ktorý sme rozpoznali, sú 3 vlny zmienok „Buy the Dip“ počas klesajúceho trendu, pričom každá je nižšia ako predchádzajúca, a po 3 vlnách prichádza dno pred prebudovaním trhu.

Bude bitcoin z dlhodobého hľadiska drahší?

Zatiaľ čo ceny kryptomien v krátkodobom horizonte kolíšu, dlhodobý rast BTC sa zdá byť nevyhnutný, keďže sektor podporuje čoraz viac inštitúcií, jednotlivcov a menších spoločností. Podľa najnovšieho vydania štúdie od BNY Mellon Global Family Office až 77 % rodinných kancelárií plánuje v blízkej budúcnosti investovať do sektora kryptomien.

Rodinné kancelárie sú súkromné ​​spoločnosti, ktoré spravujú investície v mene bohatých jednotlivcov alebo rodín. BNY Mellon je gigant investičného bankovníctva, ktorý poskytuje služby aj na trhu rodinných kancelárií.

Štúdie sa zúčastnilo 200 účastníkov (144 kancelárií pre viac rodín a 56 kancelárií pre jednu rodinu, z ktorých každá spravuje majetok v hodnote viac ako 150 miliónov USD).

72 % má v úmysle zvýšiť svoju expozíciu voči kryptomenám v nasledujúcich 12-24 mesiacoch. Stojí za zmienku, že prieskum tiež zistil, že 64 % kancelárií s viacerými rodinami aktívne investuje do kryptomien, v porovnaní s 36 % kancelárií s jednou rodinou.

Pokiaľ ide o metódy nákupu kryptomien, 58 % respondentov uviedlo, že uprednostňujú fondy obchodované na burze (ETF), zatiaľ čo 42 % uviedlo priamy nákup BTC a altcoinov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár