Kradlo Nexo peniaze z charitatívnych organizácií?

Nexo začína spoluprácu so Citibank

0 komentárov

Platforma Nexo si vybrala Citibank ako svojho poradcu v oblasti akvizícií aktív od spoločností v sektore digitálnych aktív.

NEWSLETTER okrypte.sk
„Sme v tom spolu“

Nexo tvrdí, že jej silná súvaha je dôkazom jej pokračujúcej schopnosti poskytovať likviditu počas súčasných trhových turbulencií získavaním aktív od priemyselných hráčov, ktorí zápasia s finančnými problémami.

Nexo v blogovom príspevku oznámilo, že v súčasnosti využíva rady bankového giganta Citigroup, ako čo najlepšie prevziať aktíva kryptomenových spoločností, ktoré sa dostali do platobnej neschopnosti. Toto všetko sa robí s cieľom zabezpečiť, aby investori mohli znova získať prístup k zablokovaným finančným prostriedkom.

Minulý týždeň Antoni Trenchev, spoluzakladateľ a riadiaci partner spoločnosti Nexo, povedal pre Bloomberg, že súčasný krach digitálnych aktív mu pripomenul paniku z roku 1907. Práve vtedy boli veľké inštitúcie na Wall Street nútené zachraňovať ďalšie firmy, ktoré zápasili s problémami s likviditou:

To mi, úprimne povedané, pripomína bankovú paniku z roku 1907, v ktorej bola banka JP Morgan nútená zasiahnuť s vlastnými prostriedkami a potom zhromaždiť všetkých, ktorí boli solventní, aby situáciu napravili.

Nexo sa na svojom blogu pochválilo, že ich spoločnosť vždy prevádzkovala udržateľný obchodný model, ktorý sa nezapájal do riskantných úverových praktík. Výsledkom je ich súčasná pozícia „bezpríkladnej stability“, čo znamená, že organizácia má jedinečnú dobrú pozíciu na to, aby podnikla rozhodné kroky, ktoré pomôžu spoločnostiam, ktoré majú problémy, udržať:

Kryptomenový priestor čoskoro vstúpi do fázy masívnej konsolidácie, ktorá sa už začala u spoločností v našom segmente, čím vyjadruje pripravenosť získať aktíva od spoločností s problémami so solventnosťou s cieľom poskytnúť svojim klientom okamžitú likviditu.

Príspevok tiež odhalil, že Nexo už nadviazalo kontakt s množstvom kryptomenových spoločností, ktoré majú problémy s tým, že im ponúka rôzne spôsoby, ako poskytnúť pomoc s likviditou.

Pomoc pre Celsius

Pred viac ako týždňom, presnejšie 12. júna, sme dostali informáciu, že iná úverová platforma – Celcius – pozastavila platby svojim klientom. Dodala, že rozhodnutie o zmrazení platieb bolo prijaté s cieľom „stabilizovať likviditu a operácie“.

Následne Nexo zverejnilo, že spoločnosť je pripravená kúpiť niektoré z nesplatených pôžičiek Celsia po tom, čo sa ukázalo, že úverová platforma trpí vážnou krízou likvidity.

zdroj: bloomberg.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár