Najväčšie banky investovali do aktivít v oblasti kryptomien

od Martin Tkáč

Zo 100 najlepších bánk na svete investovalo až 55 do projektov týkajúcich sa kryptomien alebo technológie blockchainu. Tieto údaje pochádzajú z analýzy, ktorú pripravila spoločnosť Blockdata. Je zaujímavé, že najobľúbenejšie sú služby bezpečného ukladania digitálnych aktív.

Blockdata analyzuje trh s blockchainom

Webová stránka Blockdata sleduje a analyzuje vývoj fintechových spoločností a technológie blockchain. Práve zverejnila aktualizovaný zoznam bánk, ktoré najaktívnejšie investujú do technológie blockchain.

Je však potrebné zdôrazniť, že mnohé zo spoločností, ktoré spoločnosť skúmala, sú stále v ranom štádiu vývoja a nie sú financované z kapitálového trhu. Banky sa často zúčastňujú na investíciách spoločne s inými subjektmi. Z vyššie uvedeného dôvodu bola v rebríčku použitá neobvyklá metodika ktorá vychádzala z hodnoty finančných prostriedkov zapojených do ďalších kôl financovania.

Banky, ktoré investujú do blockchainu

Prvé miesto na stupňoch víťazov obsadila spoločnosť Standard Chartered. Táto inštitúcia sa zúčastnila až 6 kôl financovania v celkovej hodnote 360 ​​miliónov USD. Druhý bol BNY Mellon a tretia Citibank. Ten sa podieľal až na 14 investíciách, ale s približnou hodnotou „iba“ 279 miliónov dolárov.

Medzi 100 najväčšími bankami na svete (pokiaľ ide o veľkosť aktív) až 55 z nich je dnes spojených so subjektmi, ktoré vytvárajú technologické riešenia pre kryptomeny. Obzvlášť zaujímavé sú služby bezpečného ukladania digitálnych aktív.

Bez ohľadu na to, ako často a nahlas je bitcoin údajne zlý, mnohé banky neignorujú potenciálne zdroje príjmu a pokúšajú sa zaujať strategické postavenie v kryptomene.

Účasť na trhu blockchainu zrejme povzbudzujú regulačné zmeny, ktoré umožňujú takúto aktivitu a záujem zákazníkov, ktorí chcú investovať do bitcoinu. To je prinajmenšom názor autorov vyhlásenia.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár