Moskovská burza ponúkne obchodovanie s digitálnymi aktívami

Ruská burza sa chce stať registrovanou burzou digitálnych aktív a začať ponúkať obchodovanie s digitálnymi finančnými aktívami aj digitálnymi cennými papiermi. Úrady už pracujú na návrhu zákona o digitálnych finančných aktívach a obchodovaní s cennými papiermi, ktorý umožní reformu burzy.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Bude moskovská burza ponúkať kryptomeny?

Moskovská burza (MOEX) pripravuje návrh zákona, ktorý umožní obchodovanie s digitálnymi finančnými aktívami (DFA) a cennými papiermi na nich založenými, uvádza sa v článku v ruskej tlači. Burza pripravuje návrh zákona v mene ruskej centrálnej banky, ktorá nemá právomoc zavádzať regulácie, informovali vo štvrtok noviny Vedomosti.

Predseda dozornej rady MOEX Sergej Szwecov na bankovej konferencii uviedol, že pripravovaný zákon počíta s obchodovaním s certifikátmi DFA aj so samotným DFA, s ktorými sa bude obchodovať rovnako ako s cennými papiermi.

Burza cenných papierov a jej dcérske spoločnosti sa obrátia na regulátora a dúfam, že získajú štatút prevádzkovateľa obchodnej burzy DFA

– povedal Szwecow.

Chceme, aby si trh sám vybral medzi blockchainovým účtovníctvom a depozitným účtovníctvom, a ak bude prijatý príslušný zákon, ruskí depozitári budú môcť ukladať DFA na svojich blockchainových účtoch – akonáhle klient bude potrebovať podkladové aktíva, budú vyplatiť certifikát a získať aktívum na svoj účet v blockchaine “

– dodal.

Podľa predstaviteľa je nedostatočné pochopenie technológie prekážkou rozvoja blockchainu v Rusku.

BTC Rusko

„Keď neviete, komu zavolať a koho žalovať, veľa ľudí nechce byť toho súčasťou“

– povedal.

Ako dodal, „je to čistý hárok, na ktorý si môžeme nakresliť, čo chceme, podľa potrieb ekonomiky a investorov“.

Pripustil, že príslušný návrh zákona v súčasnosti analyzuje ruská centrálna banka.

Predseda finančného výboru Štátnej dumy a šéf Ruskej bankovej asociácie Anatolij Aksakov v júli navrhol, aby sa MOEX stala kryptomenovou burzou podľa vzoru Torontskej burzy cenných papierov a Deutsche Boerse.

Hovorca MOEX v auguste uviedol, že burza očakáva, že bude môcť obchodovať s DFA.

„Je to v záujme našich klientov,“ povedal výkonný riaditeľ MOEX International Artem Zheleznov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár