Manchester United pripravil svoju kolekciu NFT. Problém je v tom, že sa tým priblížil k plagiátorstvu

Manchester United pripravil svoju kolekciu NFT. Problém je v tom, že sa tým priblížil k plagiátorstvu

Manchester United pripravil svoju kolekciu NFT, ktorá sa stala veľkým predajným hitom. Problém je, že sa môže ukázať ako plagiát.

0 komentárov

Newsletter news

Plagiát NFT od Manchestru United?

28. decembra NFT umelec Lucréce tweetoval, že chce od Manchestru United vysvetlenie, prečo klubová nová kolekcia NFT používa grafické návrhy veľmi podobné tým jeho.

Kolekcia od Lucréce je zjavne staršia ako kolekcia Manchestru United. Tokeny majú slušnú hodnotu. Ceny stúpajú na približne 21 ETH (približne 24 919 USD) za 1 NFT. Naproti tomu každý zo 7 777 NFT Red Devils sa predával za približne 40 dolárov.

Lucréce dúfa, že sa s Red Devils dohodne. To bude prospešné pre obe strany.

Podobnosť umelcových prác s tými, ktoré pripravil tím, je taká veľká, že niektorí používatelia sa pýtali, či Lucréce nepracuje na vytváraní návrhov pre Manchester United.

Hoci umelec priamo neobviňuje Manchester United z plagiátorstva jeho práce, na Twitteri zverejnil fotografie, ktoré mu umožňujú porovnať svoju prácu s prácou tímu.

Neskôr Lucréce oznámil, že vďaka podpore svojej komunity dostal odpoveď od Manchestru United. Klub je údajne otvorený podpisu zmluvy o kontroverznej otázke.

Mnohí z umelcových priaznivcov vyjadrili radosť z toho, ako sa klub k prípadu postavil. Okrem toho sa pozornosť upriamila na kultivovaný spôsob, akým sa s kontroverziou vysporiadal aj samotný Lucréce.

Dodajme, že kolekcia NFT Devils Manchestru United nie je len o grafike. Patria sem prístupové práva k exkluzívnym airdropsom, špeciálnym AMA, súťažiam a iným „prekvapeniam“.

Premier League Football GIF by BT Sport

Spolupráca so spoločnosťou Tezos

Pripomeňme si, že vo februári Manchester United podpísal s Tezosom zmluvu na 27 miliónov dolárov. V dôsledku toho klub umiestnil logo Tezos na oblečenie svojich hráčov. Viac sme o tom písali tu.

Tezos už predtým spolupracoval so športovým priemyslom. V októbri minulého roku spolupracoval s britským tímom F1 – McLaren Racing. Cieľom bolo spustiť platformu NFT, kde si fanúšikovia mohli zakúpiť digitálne zbierky súvisiace s ich obľúbeným tímom Formuly 1.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár