Majk Spirit prináša druhú kolekciu svojho NFT. Na čo sa môžeme tešiť?

od Martin Tkáč

Po úspešnom uvedení prvého slovenského NFT, ktoré vydal Majk Spirit sa k tomuto fenoménu pripájajú ďalšie známe osobnosti a na trhu si je z čoho vyberať. Majk v spolupráci s kryptomenovou platformou WEXO pribížili Slovákom svet blockchainu a zároveň pomáhajú dobrej veci. Výťažok z predaja putuje organizácii APPA, venujúcej sa pacientom s telesným postihnutím. Druhá Majkova kolekcia NFT je opäť unikát. Tentokrát priniesol prvé slovenské hudobné NFT.

Do digitálnej podoby posunul svoj fenomenálny album Nový človek. Cena jednej skladby v podobe NFT začína na 500 eur. Získa ho ten, kto ponúkne viac.

V dnešnom článku si povieme viac o týchto NFT:

NFT v skratke
NFT alebo non-fungible token je jedinečný a nezameniteľný, teda neviete ho nahradiť ničím iným. Zabezpečuje originalitu, hodnotu a jednoznačné určenie jeho majiteľa. Ak vlastníte kryptomenu, napríklad ethereum, kedykoľvek ho môžete nahradiť za iné ethereum, lebo má rovnaké vlastnosti. NFT token je však jedinečný a ak ho zameníte za iný token, budete vlastniť niečo úplne iné.  Je to ako v galérii, ak si odfotíte umelecké dielo, hodnotu bude mať vždy len originál.
NFT môže predstavovať obrázok, hudbu alebo akýkoľvek súbor a keďže sú unikátne, vlastníci vedia jednoducho dokázať, že im patria, prostredníctvom transparentného zápisu na blockchaine.

Nová NFT kolekcia Majka Spirita

Po úspešnom uvedení prvého NFT „New Era“ Majk prináša novú hudnobnú kolekciu s názvom

Nový človek NFT 

Kolekcia je venovaná legendárnemu debutovému albumu „Nový človek“, ktorý zásadne zmenil slovenskú rapovú scénu a dátum vydania 11.11.2011 sa zapísal ako významný miľnik v tejto komunite. Nie je prekvapením, že toto dielo bolo prijaté ako album roka a hosťovali na ňom mená ako Celeste Buckingham, DNA, Nironic, Orion, či Suvereno.

Už počas prvých šiestich týždňov od vydania sa v Česku a na Slovensku predalo viac ako 6 000 kópii.

Album Nový Človek bude mať navždy špeciálne miesto v mojom srdci. Od jeho vydania uplynulo už desať rokov a dnes viem, že neovplyvnil iba môj život, ale aj životy ďalších tisícok ľudí. Skladby z tohto albumu
zľudoveli, a preto si zaslúžia, aby sme ich posunuli do nového technologického sveta. 

Kolekcia „Nový človek NFT“ sa skladá z 19 kusov NFT a za každým nájdeme jednu zvukovú stopu z tohto albumu, ale aj jedinečnú grafiku v dizajne zlatej platne.

01. Som Aký Som
02. Počítaj So Mnou
03. Hip-Hop
04. Sen
05. Good Vibration
06. Ženy Treba Ľúbiť
07. Nebuď Tragéd
08. Free
09. Ži A Nechaj Žiť
10. Legendárna
11. Ja A Ty
12. Bič!
13. Sexy
14. Všetko Spolu Hrá 15. Jazvy
16. Hviezdy
17. Hľadám Pravdu 18. Babylon Horí
19. Nový Človek

Majk Spirit prináša druhú kolekciu svojho NFT. Na čo sa môžeme tešiť?

Chcem vlastniť Majkove hudobné NFT

Ak sa chcete stať majiteľom tohto NFT, získať ho môžete v elektronickej aukcii priamo na platforme WEXO, podobne ako prvé tri NFT v edícii New Era.

Elektronická aukcia obsahuje všetkých 19 NFT. Majiteľ tohto digitálneho diela, bude mať originálny zápis na blockchaine Cardano, ktorý si vie overiť na cardanoscan.io alebo na explorer.cardano.org.

Svoje NFT  potom nájdeme vo virtuálnej peňaženke v bezplatnej aplikácii WEXO.

Čo všetko získam?

Ak sa stanete majiteľom jednej alebo viacerých skladieb z albumu Nový človek, okrem NFT Majka Spirita získate aj mnoho ďalších zaujímavých odmien. Pre fanúšikov bude atraktívna platňa s podpisom autora a backstage pass na rok 2022. Súčasťou NFT sú nekomerčné práva k zakúpenej skladbe a možnosť konzultovať s autorom spoločné komerčné využitie diela.

Rovnako ako Majk aj WEXO prináša niečo naviac

  • Voľný vstup na WEXO konferenciu 2022
  • Zľavu na produkt Kryptomenová Budúcnosť od CRYPTON DIGITAL, SE

Najnovší počin Majka Spirita a WEXO je naozaj atraktívny, hlavne ak ste fanúšikom nielen kryptosveta, ale aj Majka Spirita. Vo svete je tvorba NFT známych umelcov veľmi obľúbená, ale len málokto z nich okrem NFT prinesie aj ďalšie odmeny a možnosť kontaktovať sa priamo s umelcom.

NFT Attilu Végha

Víťaz „zápasu storočia“ Attila Végh prináša svoje prvé NFT.

Ako nedávno sám povedal, už dlhšiu dobu pracuje na svojom NFT, ale Majk Spirit a WEXO ho inšpirovali natoľko, že prácu zastavil a spoločne vytvorili jeho prvé NFT, z ktorého výťažok poputuje organizácii APPA a ľuďom, ktorí to potrebujú.

,,Nie som počítačový typ, ale toto si ma získalo. Hneď som vedel, že to musím mať a nejakú dobu už na mojom NFT pracujeme, ale keď sme videli Majkove charitatívne NFT, odložili sme na pár dní prípravu toho nášho a povedali sme si, že sa zapojíme do tejto unikátnej charity. Do Vianoc dodáme každému, kto sa zapojí a pomôže hendikepovaným pacientom kúpou NFT Majka Spirita aj jedno špeciálne NFT odo mňa.
A to moje veľké NFT, na ktorom už istú dobu pracujeme, príde čo nevidieť“, priblížil svoje plány s NFT umením šampión Bellatoru poloťažkej váhy Attila Végh.

Spolupráca Attilu a Majka Spirita vyústila v zaujímavú myšlienku a v prípade tohto NFT pôjde o Airdrop, ktorá sa bežne organizuje v kryptomenovej komunite.

Aidrop kampaň znamená, že ak ste si už kúpili alebo plánujete kúpiť NFT Majka Spirita „MajkSpiritCrew“ to Attilove získavate do zbierky automaticky!

Potenciál NFT

Rok 2021 rozhodne patrí trhu NFT a je pozoruhodné, čo všetko za tak krátku dobu WEXO a Majk Spirit priniesli.

Podľa Nonfungible, webovej stránky sledujúcej tento segment digitálnych aktív, tržby NFT za minulý týždeň dosiahli 334 miliónov dolárov. Oproti začiatku roka ide o nárast o 12 780 %. Vtedy bol týždenný obrat produktov NFT „len“ 2,6 milióna USD.

Tento trend hovorí o veľkom potenciáli, preto sa budeme naďalej snažiť prinášať Vám novinky o slovenských NFT, ktoré ako sa ukazuje, majú stále viac priaznivcov!

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár