Kurz bitcoinu sa blíži k ATH! Zostáva približne 4 000 USD

Kurz bitcoinu v noci prelomil hranicu 64 000 USD. Nasledovala korekcia a... ďalší útok na túto úroveň. Tentoraz taký úspešný, že 1 BTC teraz stojí oneskorencov niečo vyše 65 000 USD.

od Martin Tkáč

Kurz bitcoinu nerád stojí na mieste

Situácia je veľmi dynamická. V súčasnosti stojí jeden bitcoin niečo vyše 65 000 USD. To predstavuje 5-percentný skok od včera a až 26-percentný týždenný nárast.

Prebudil sa aj ether a stojí 3522 USD, čo predstavuje nárast o 3 % za 24 hodín a o 13 % za sedem dní.

Na úrovni sentimentu tu máme gigantické nadšenie. Index strachu a chamtivosti je na úrovni 82, čo naznačuje extrémnu chamtivosť.

Aj keď ether zdražuje pomalším tempom, index strachu a chamtivosti etherea ukazuje 83, čo naznačuje ešte silnejšiu extrémnu chamtivosť.

Nakupujú ETF fondy?

Čo je dôvodom týchto nárastov? Pravdepodobne je to ovocie nákupu ETF a ponukového šoku, ktorý dnes trh vo všeobecnosti zažíva. Glassnode uviedol, že 2. marca klesol počet BTC držaných na burzách na 2 286 347 BTC. To je najmenej od marca 2018.

Ako teda vidno, bitcoiny miznú z obchodných platforiem, pravdepodobne ich skupujú inštitúcie, emitenti ETF a informovanejší investori.

Zdá sa, že „ulica“ sa zatiaľ na trh nevracia, ale môžeme vidieť určitý nárast záujmu o bitcoin.

Čaká nás korekcia?

Veci vyzerajú až príliš dobre. Obávame sa, že takýto dobrý sentiment by mohol predznamenať silnejšiu korekciu. Na druhej strane, aj makroekonomické údaje sú dobré (klesajúca inflácia v USA) a môžu naznačovať zníženie úrokových sadzieb v USA, čo ešte viac podporí rast. Nehovoriac o halvingu, ktorý bude už o 51 dní a ešte viac zníži ponuku nových bitcoinov, ktorá je už teraz príliš malá na súčasný dopyt.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár