CoinCorner predstavuje platby kartou založené na Lightning Network v Salvádore

CoinCorner, poskytovateľ kartových platobných služieb založený na Lightning Network (LN), chce v Salvádore nainštalovať čítačky kariet NFC. Cieľ? Poskytnite bezproblémovú manipuláciu s platbami založenými na BTC. Funkcia „dotkni sa a zaplať“ bude dostupná všade tam, kde budú dostupné čítačky kariet NFC.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Nová fáza adopcie v Salvádore

Bezkontaktné platby sú vo svete, vrátane Slovenska, veľmi populárne. Vďaka LN môžu teraz tieto služby využívať aj držitelia BTC v Salvádore, a to vďaka CoinCorner, ktorý zasa nadviazal spoluprácu s IBEX.

Dnes 12. októbra bola spustená platobná karta LN s názvom Bolt Card. CoinCorner uviedol, že myšlienka expanzie v Strednej Amerike pochádza z túžby zvýšiť tam prijatie tohto typu riešení.

Pripomeňme, že LN je blockchainová infraštruktúra vrstvy 2, ktorá vám umožňuje utratiť BTC pri každodenných nákupoch a pri nízkych nákladoch a rýchlom tempe transakcií. Zavedenie bezkontaktných platieb kartou umožňuje bezproblémové používanie BTC v Salvádore, čo môže zvýšiť adopciu kryptomien v regióne.

el salvador

Salvador vedie cestu, pokiaľ ide o reguláciu bitcoinov

Salvádor sa stal prvou krajinou, ktorá urobila BTC zákonným platidlom, čo sa stalo pred niečo vyše rokom – v septembri 2021. Prezident Nayib Bukele vtedy dúfal, že prijatie BTC pomôže väčšine ľudí bez bankových účtov získať menovú nezávislosť.

Za štyri mesiace od zavedenia spomínaného zákona o BTC sa krajina mohla pochváliť až 4 miliónmi používateľov verejnej bitcoinovej peňaženky. V prvých dvoch štvrťrokoch 2022 bolo cez BTC peňaženky prevedené až 52 miliónov dolárov.

Samotného Bukeleho však pre jeho probitcoinovú politiku napadla parlamentná opozícia. Prezident nedávno obhajoval svoje rozhodnutia v článku nájdenom na webovej stránke Bitcoin Magazine.

V roku 2021 sa nám zvýšil HDP o 10,3 %, príjmy z cestovného ruchu sa zvýšili o 52 %, zamestnanosť o 7 %, počet nových firiem o 12 %, vývoz o 17 %, výroba energie o 19 %, vývoz energie o 3,291 %, a domáce príjmy vzrástli o 37 %, a to všetko bez zvýšenia daní. A tento rok miera zločinov a vrážd klesla o 95%.

– vymenoval makroekonomické údaje, ktoré v jeho očiach potvrdzujú, že probitcoinová politika posilnila jeho krajinu. Viac sme o tom písali tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár