Janet Yellen povedala, ako budú americké úrady regulovať trh s kryptomenami

Členovia SEC kritizujú úrady za nedostatočnú reguláciu kryptomien

od Martin

Hester Peirceová, komisárka americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), známa ako Crypto Mom, je proti programu regulátora, ktorého je členkou. SEC neplánuje, aspoň zatiaľ zahrnúť regulácie týkajúce sa digitálnych aktív do svojich aktivít.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Hester Peirce je sklamaná

V pondelkovom spoločnom vyhlásení Peirce a kolega komisár SEC Elad Roisman uviedli, že sú „sklamaní“ nedostatkom prvkov v regulačnej agende, ktoré by pomohli firmám získať kapitál a zvýšiť ochranu investorov. Okrem toho úradníkom chýbajú vysvetlenia týkajúce sa kryptomien.

Podľa dvojice by Genslerov neistý postoj k digitálnym aktívam mohol spôsobiť problémy spoločnostiam, ktoré chcú pôsobiť na tomto novom trhu.

Agenda Genslera, prostredníctvom mlčania šéfa SEC o kryptomenách, signalizuje, že trh môže stále očakávať nepretržité otázky 

Predstavitelia dodali, že „takéto regulačné mlčanie iba povzbudzuje podvodníkov a znepokojuje usilovných investorov, ktorí chcú dodržiavať zákon“.

Podľa Peircea a Roismana odkladanie regulačných opatrení vystavuje investorov veľkému riziku.

Gensler zlyháva?

Gensler, ktorý je od apríla predsedom SEC, urobil množstvo verejných vyhlásení týkajúcich sa kryptomien. O dialóg požiadal odborníkov z tohto trhu. Ukazuje sa však, že rozprávaním sa všetko začína a končí. Trh očakáva jasnú akciu.

V auguste Gensler povedal, že dúfa, že urobí zmeny v politike v oblasti kryptomien, ponúk tokenov, decentralizovaných financií, stablecoinov, vkladov, výmenných fondov a platforiem pôžičiek.

Ako hlavný regulátor finančných produktov v Spojených štátoch je SEC obviňovaná mnohými zasvätenými aj z toho, že bráni spusteniu ETF spojených s kryptomenami.

Zatiaľ čo regulátor nedávno schválil ETF s expozíciou voči bitcoinovým futures (BTC) od investičných manažérov ProShares a Valkyrie, ešte musí dať zelenú inému kryptomenovému ETF, takému, ktoré by bolo priamo založené na digitálnej mene.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár