Chcete vzácne karty Pokémonov? Courtyard ich rozdáva ako NFT!

Courtyard je startup, ktorý digitalizuje zberateľské predmety, ako sú karty, hodinky a dokonca aj topánky. Spoločnosť vytvára trojrozmerné modely takýchto položiek a priraďuje im tokeny NFT na blockchaine. Ukázalo sa, že spoločnosť v rámci propagácie rozdáva stovky balíčkov kariet. Karty budú obsahovať aj tokenizované, vzácne karty Pokémonov. Vo svojej fyzickej verzii dosahujú hodnotu až 250 000 USD za kus. Preukážu sa aj verzie NFT ako zberateľský svätý grál?

od Martin Tkáč

Už ich máte všetky? Vzácne karty Pokémonov na blockchaine

Platforma Courtyard má v úmysle rozdať stovky balíčkov tajomných kariet, ktoré budú obsahovať tokenizované karty Pokémonov. Na platforme GG sa objavia karty vo forme balíčkov s NFT tokenmi. Každý digitálny balíček bude obsahovať NFT spojený s jednou klasifikovanou kartou Pokémona. Karty Pokémonov je možné vymieňať a obchodovať vo forme NFT.

Myšlienka tokenizovať karty pomocou populárneho Anime vychádza zo skutočnosti, že fyzické karty môžu dosiahnuť obrovské hodnoty. Napríklad karta Charizadr z roku 1999 má hodnotu približne 250 000 dolárov. V prípade kariet, ktoré sprístupnil Courtyard, pôjde o klasické core sety aj o novšie zo série Sword & Shield. Používatelia vďaka tomu budú môcť nájsť vzácne karty z 20 rokov starého spektra zberateľských sérií. Zaujímavosťou je, že všetky razené karty sú v Courtyard dostupné vo fyzickej verzii, takže ich digitálne verzie je možné vymeniť aj za skutočné karty. Začiatok kampane je naplánovaný na 14. novembra a potrvá do piatka 17. novembra. Každý deň Courtyard rozdá 100 balíčkov.

Nezvyčajný prístup k zberateľským predmetom – takto vyzerá renesancia NFT tokenov?

Akcia startupu Courtyard určite zaujme nielen fanúšikov pokémonov, ale aj všetkých záujemcov o NFT tokeny. Vráti sa vďaka takýmto akciám záujem o NFT tokeny na úroveň z roku 2021? Ťažko povedať, pretože trh s nezameniteľnými tokenmi sa neustále potápa. Najväčším dôkazom toho je pokles hodnoty kolekcií ako je už meme BAYC, teda profilové fotky s nudiacimi sa šimpanzmi. Napriek tomu sú zberatelia NFT tokenov stále aktívni a spomínaná akcia platformy Courtyard jasne ukazuje, že nápadov na využitie nezameniteľných tokenov je stále dosť.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár