Cena NFT rastie – skontrolujte si peňaženku!

Pokles hodnoty NFT sa stal v kryptomenovej komunite memom. Mnohí investori svoje rozhodnutie o kúpe oľutovali s plačom. Niektorí z nich sa dokonca rozhodli podať na tvorcov BAYC žalobu. Napriek tomu októbrové výsledky jasne ukazujú, že sektor nezameniteľných tokenov ožíva. Cena NFT rastie, čoho dokonalým príkladom je vzostup kolekcií CryptoPunks.

od Martin Tkáč

Objem predaja vyskočil takmer o 1000% – cena NFT sa nečakane zvýšila

Uptober, októbrový mesiac rastu na trhu s kryptomenami, tento rok nesklamal. Cena BTC a altcoinov išla výrazne hore a optimistická nálada na trhu sa ukázala ako páka pre sektor, ktorý sa už zdal byť prakticky mŕtvy. Hovoríme samozrejme o trhu tokenov NFT, ktorého zlatá éra sa skončila koncom roka 2021.

Zdroj – Binance Research.

Rok 2023 bude na NFT trhu hlbokým medvedím trhom. V dôsledku upadnutia do nemilosti investorov klesli niektoré ikonické zbierky tokenov NFT až o 70 %. Skutočný kolaps sektora NFT možno doložiť drastickým poklesom hodnoty NFT od Yuga Labs (avatarov s nudiacimi sa opicami) a znížením počtu zamestnancov OpenSea (obchodná platforma NFT) o polovicu. Aj keď sa mohlo zdať, že NFT už zdieľali osud minuloročného snehu, nečakane sa nárasty na trhu s kryptomenami premietli aj do trhu NFT. Indikátorom tohto pozitívneho trendu bol nárast hodnoty kolekcie CryptoPunks NFT. Objem obchodov za posledných 7 dní vyskočil o viac ako 900 %.

Rast po 8 mesiacoch poklesu

Kolekcia CryptoPunks vytvorená výhradne na blockchaine Ethereum od Matta Halla a Johna Watkinsona je jasným signálom pre celý trh tokenov NFT. Hodnota zbierky CryptoPunks vzrástla z 200 000 USD na 3 milióny USD. Stane sa to isté s inými nezastupiteľnými tokenmi? Uvidíme kryptomenovú jar aj na trhu NFT tokenov? Náhle oživenie tohto zdanlivo mŕtveho sektora dáva veľkú nádej.

Z tohto dôvodu mnohí investori kontrolujú svoje portfóliá, aby zistili, či ich tokeny NFT uložené vo vyrovnávacej pamäti majú opäť nejakú hodnotu. Je možné, že nadchádzajúci býčí trh ovplyvní trh s nezameniteľnými tokenmi ako závan jari po mnohých mesiacoch kryptomenovej zimy. Ak máte v peňaženke NFT tokeny, radšej si ich hodnotu pravidelne kontrolujte.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár