Manažéri z Coinbase predali od februára akcie spoločnosti za viac ako 1 miliardu dolárov

Brian Armstrong hovorí, že je stále optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť Coinbase

0 komentárov

Nedávno sa generálny riaditeľ kryptomenovej burzy vyjadril pre médiá o poklese príjmov jeho spoločnosti.

Brian Armstrong hovorí o strate

Kryptomenová burza Coinbase odhalila svoju prvú čistú stratu, ktorú zaregistrovala ako verejná obchodná spoločnosť. V prvom štvrťroku to bolo 430 miliónov dolárov. Generálny riaditeľ Brian Armstrong však v rozhovore pre médiá povedal, že „nikdy nebol k spoločnosti taký optimistický“ ako teraz.

Vo svojej správe za prvý štvrťrok 2022 Coinbase odhalila, že tržby klesli o 27 % na 1,17 miliardy USD v porovnaní s 1,6 miliardy USD zaznamenanými v prvom štvrťroku 2021. Vo štvrtom štvrťroku 2021 burza zarobila toľko ako 2,5 miliardy dolárov. Počet používateľov vykonávajúcich transakcie sa tiež znížil o viac ako 19 % na 9,2 milióna z 11,4 milióna.

Akcie Coinbase pôvodne klesli o viac ako 16 % na 73 USD. Potom, po zverejnení ziskov spoločnosti, cena ešte klesla na 61 dolárov v čase písania tohto článku. Akcie Coinbase neustále klesajú od novembra 2021, kedy takmer vyvrcholili na úrovni 380 USD.

Napriek týmto číslam Armstrong vysvetlil, že je stále optimistický.

„Cestu k našim dverám sleduje toľko zákazníkov, že musíme mať všetky ruky na to, aby veci fungovali, takže prestoje sú často vítanou zmenou v tom zmysle, že sa môžeme sústrediť na budovanie ďalšej úrovne inovácií, z ktorých budeme mať úžitok v ďalšom cykle,“ povedal.

Armstrong povedal, že jeho spoločnosť bola „nenásytná, keď sa ostatní báli“, nábor pre seba a zameranie sa na projekty a infraštruktúru.

NFT

V liste akcionárom Coinbase spomenula nedávne spojenie spoločnosti s NFT ako oblasť, na ktorú sa spoločnosť silnejšie zameriava vo svojom úsilí stať sa lídrom na trhu.

Armstrong uviedol, že až 54 % aktívnych používateľov platformy dnes robí niečo iné ako obchodovanie s kryptomenami, no nevysvetlil, o aké aktivity ide. Taktiež priamo nespomenul nový NFT trh.

Na konkrétnu otázku, či je spoločnosť spokojná s trhom NFT, Armstrong povedal, že neposkytol „metriky pre žiadnu z našich nových iniciatív“ a dodal, že „je toho veľa na budovanie a príležitosti na trhu NFT sú obrovské.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár