Bitcoinoví investori si nie sú istí, čo sa stane na trhu s kryptomenami v roku 2022

Analytická firma Glassnode vidí niekoľko signálov, že investori sa pripravujú na prudké pohyby na akciových trhoch. V pozadí sa blíži potenciálne marcové zvýšenie sadzieb zo strany Fedu.

od Martin

Pripravujú sa bitcoinoví investori na najhoršie?

Analýza údajov o reťazci spoločnosti Glassnode ukazuje, že bitcoinoví investori sa zaisťujú proti zvýšenému riziku. Chcú sa chrániť pred zvyšovaním sadzieb Federálneho rezervného systému.

V newsletteri Glassnode The Week On-Chain zo 14. februára bolo naznačené, že najdôležitejším trendom na trhu BTC v súčasnosti je „plochá štruktúra futures kontraktov do marca“. Pripisuje sa to „neistote investorov ohľadom širšieho ekonomického dopadu slabšieho amerického dolára“ na ekonomiku.

Analytik Michaël van de Poppe sa domnieva, že zvýšenie sadzieb už bolo ocenené na spotových trhoch BTC, ale dlhodobý efekt je stále nejasný.

Zdá sa, že investori oddlžujú a využívajú trhy s derivátmi na zaistenie sa proti rizikám, pozorne sledujú potenciálne zvýšenie sadzieb očakávané v marci

Údaje síce jasne ukazujú „plochú oblasť na krivke štruktúry futures“, ale zároveň naznačujú, že investori neočakávajú výrazný zlom bitcoinu do konca roka 2022. Ročná prémia na futures je v súčasnosti iba 6 %. Táto prémia je druh platby za riziko spojené s futures kontraktom. Čím vyššia je prémia, tým vyššia je chuť riskovať.

Ťažké časy

Riadiaci partner Fundstrat Tom Lee súhlasí s tým, že tradičné trhy, ako sú dlhopisy, čelia ťažkým časom. 14. februára pre CNBC povedal, že v dôsledku zmeny úrokových sadzieb máte „počas nasledujúcich 10 rokov zaručenú stratu peňazí na dlhopisoch… to je takmer 60 biliónov dolárov zo 142 biliónov dolárov“.

Dodal, že 60 biliónov dolárov pravdepodobne pôjde na trh s kryptomenami, kde investori môžu stále zarábať príjmy, ktoré zodpovedajú alebo môžu dokonca prevyšovať zisky, ktoré by dosiahli z dlhopisov.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár