Bitcoinové ETF sú čoraz bližšie. Máme tu ďalší býčí signál!

Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) poskytla burzám podrobné usmernenia týkajúce sa kótovania a obchodovania spotových ETF fondov BTC. Mnohé nasvedčuje tomu, že schvaľovanie ETF sa blíži.

od Martin Tkáč

Poradenstvo SEC o bitcoinových ETF

Šance na schválenie prostriedkov spotového trhu bitcoinov sa zvyšujú. Ukazuje sa, že SEC spolupracuje s burzami, aby im poskytla návod, ako uviesť bitcoinové ETF na trh.

Analytik ETF z Bloombergu Eric Balchunas uviedol, že sa dozvedel, že divízia SEC pre obchodovanie a trhy tento týždeň rokuje s burzami a odporúča im, aby používali metódu vytvárania hotovosti namiesto bezhotovostnej metódy pre ETF. Regulátor cenných papierov tiež údajne požiadal takéto spoločnosti, aby v najbližších týždňoch predložili dodatky, ktoré túto zmenu zohľadnia. Balchunas videl, že je to dobré znamenie.

Podielové listy ETF môžu byť vytvorené v naturáliách alebo v hotovosti. Po vytvorení hotovosti oprávnení účastníci prevedú hotovosť emitentovi ETF výmenou za nové jednotky ETF.

Analytik Bloomberg poznamenal, že si myslí, že „tvorba hotovosti má zmysel“, pretože makléri „nemôžu obchodovať s bitcoinmi, takže vytváranie hotovosti vyžaduje, aby emitenti obchodovali s bitcoinmi, a bráni obchodníkom s maklérmi, aby museli využívať neregistrované dcérske spoločnosti alebo spoločnosti tretích strán“.

Peniaze plánovali získať len 2-3 záujemcovia, ostatní to chceli urobiť v naturáliách. Budú sa musieť prispôsobiť alebo riskovať oneskorenie

– dodal.

Naznačil, že toto všetko „nemení našu 90% šancu“ na schválenie ETF na spotovom trhu s bitcoinmi.

Marshall Beard, šéf stratégie na kryptomenovej burze Gemini, verí, že ide o „skutočný pokrok“.

Pre porovnanie, kanadské spotové ETF už roky používajú model tvorby hotovosti

– dodal.

Čo je lepšie?

Niektorí však tvrdia, že hmotné výtvory sú oveľa lepšie ako peňažné výtvory. Gabor Gurbacs, strategický poradca spoločnosti Vaneck, zdôraznil, že súčasná voľba SEC je „znamením, že regulačné orgány nie sú ochotné chápať a akceptovať najlepšie aspekty ETF a bitcoinov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár