Bitcoinová revolúcia v Nemecku? Nemecká poslankyňa chce legalizovať BTC ako platobný prostriedok

Joana Cotar, poslankyňa nemeckého Bundestagu, vyjadrila svoju podporu uznaniu bitcoinu ako zákonného platidla v Nemecku. Počas rozhovoru pre cointelegraph Cotar priznala, že iniciovala predbežnú štúdiu právneho rámca, aby dala projektu správnu trajektóriu. Blíži sa bitcoinová revolúcia v Nemecku?

od Martin Tkáč

Zavedenie BTC ako zákonného platidla v Nemecku, projekt Joany Cotarovej

Rastúci záujem o kryptomeny ich robí hlasnými aj v centrách moci. Jednotlivé krajiny zvažujú rôzne prístupy ku kryptomenám s vedomím, že téma je taká rozsiahla, že ju už nemožno ignorovať. Salvádor, krajina v Latinskej Amerike, ukázal, že zavedenie BTC ako legálneho platobného prostriedku je veľmi možné.

Ukazuje sa, že jedna z predstaviteľiek nemeckého Bundestagu Joana Cotar je nielen veľkou zástankyňou bitcoinu, ale aj agitátorkou jeho zavedenia ako legálneho platobného prostriedku. Projekt je v štádiu predbežného plánovania. Napriek tomu chce Cotar iniciovať predbežné štúdie právneho rámca. Toto má byť predohrou uznania BTC ako zákonného platidla v Nemecku. Táto informácia bola prvýkrát odhalená v rozhovore Joany Cotarovej pre Cointelegraph.

Bitcoinová revolúcia v Nemecku, teda iniciatíva Bitcoin v Bundestagu

Joana Cotar zdôrazňuje, že projekt si vyžaduje veľa práce. V prvom rade musí byť zaručená právna istota pre firmy aj občanov. Cotar zdôrazňuje, že v tejto súvislosti je mimoriadne dôležité bojovať proti potenciálnym rizikám. Ide o pranie špinavých peňazí, daňové úniky a iné nelegálne aktivity súvisiace s bitcoinmi. Podľa zástupcu Spolkového snemu nebudú zavádzané regulácie potláčať inovácie a aspekty slobody bitcoinu.

Stojí za to dodať, že s cieľom zvýšiť povedomie o tejto záležitosti a podporiť diskusiu v nemeckom parlamente Cotar spustila iniciatívu. Projekt „Bitcoin v Bundestagu“ má za cieľ pomôcť vzdelávať nemeckých poslancov o výhodách bitcoinu. To sa následne premietne do uvedomelejšieho rozhodovania v tejto veci. Joana Cotar jasne naznačuje, že jej aktivity sa zameriavajú len na Bitcoin, keďže o iné aktíva na trhu sa vôbec nezaujíma.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár