Barmská vláda bude akceptovať Tether (USDT) ako svoju oficiálnu menu

Barmská vláda bude akceptovať Tether (USDT) ako svoju oficiálnu menu

0 komentárov

Vláda národnej jednoty (NUG) v Barme, vedená prívržencami uväznenej Aun Schan Su Ťij, vyhlásila Tether za oficiálnu menu krajiny.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Podľa správy zverejnenej agentúrou Bloomberg, NUG prijme USDT pre svoju prebiehajúcu kampaň zameranú na zvrhnutie súčasného režimu v Mjanmarsku. NUG tiež získala 9,5 milióna dolárov predajom „špeciálnych pokladničných dlhopisov jarnej revolúcie“ ponúkaných barmskej komunite po celom svete. Cieľom skupiny je týmto spôsobom získať 1 miliardu dolárov.

V pondelok ministerstvo plánovania, financií a investícií NUG zverejnilo správu na Facebooku týkajúcu sa tohto rozhodnutia.

To, že sa USDT stane oficiálnou menou Barmy, podkopáva zákaz kryptomien zavedený tamojšou centrálnou bankou minulý rok v máji.

Majk Spirit NFT

Obavy o súkromie

Uznanie Tetheru ako oficiálnej meny je diktované obavami o súkromie a prijímaním finančných prostriedkov súčasným režimom. Minister financií NUG uviedol, že hlavným dôvodom podpory stablecoinu je „uľahčenie a zrýchlenie súčasného obchodu, služieb a platobných systémov“.

NUG bola francúzskym Senátom a Európskym parlamentom vyhlásená za oficiálnu vládu Mjanmarska v októbri 2021. Spojené štáty americké sa k tejto záležitosti zdržali vydania stanoviska. Rozhodnutie NUG prijať a použiť stablecoin by sa mohlo stať predmetom búrlivých medzinárodných diskusií.

Najmä v čase, keď sa vláda USA snaží zaviesť prísnu politiku vydávania stablecoinov.

Tether pod lupou amerických regulátorov

Tether sa nedávno dostal pod veľký tlak zo strany regulátorov. Ich pozornosť sa presunula na jeho rezervu komerčných papierov. Regulačné orgány sa snažia preskúmať, čo presne tvorí bezpečnosť spoločnosti. Cieľom je potvrdiť, že každý USDT token je skutočne krytý 1 dolárom, ako tvrdí spoločnosť.

V posledných mesiacoch Tether odhalil zloženie svojich celkových rezerv. Dostupné informácie ukázali, že mal viac nástrojov ako len hotovosť alebo jej ekvivalenty. Mali zahŕňať aj dlhopisy, zabezpečené úvery, bitcoiny a komerčné papiere.

Stuart Hoegner, generálny prokurátor Tetheru, oznámil, že spoločnosť plánuje v najbližších mesiacoch vykonať dôkladný audit. Pripomeňme, že Tether doteraz takéto aktivity nevykonával.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár