Aukcia NFT Johna Cenu sa skončila „zlyhaním“

od Martin Tkáč

World Wrestling Entertainment ponúkla fanúšikom wrestlingu 500 zlatých balíkov NFT od Johna Cenu. 1 000 dolárov za kus. Žiaľ, predala sa len malá časť zbierky. Samotný športovec akciu považoval za „zlyhanie“.

John Cena a NFT

Profesionálny zápasník a herec John Cena priznal, že fanúšikovia si kúpili iba 7,4% jeho žetónov. Vo svojom prejave na Floride Supercon 2021 povedal, že si myslí, že je chybou predať NFT ako súčasť balíka s fyzickými zberateľskými predmetmi – klobúk, tričko, náramky, opasok, uterák, fotografia s podpisom a digitálny zberateľský predmet.

World Wrestling Entertainment ponúkla fanúšikom 500 takýchto zlatých balíčkov.

Veľa hovorím o neúspechu, táto myšlienka zlyhala. Ja a ľudia z WWE sme si mysleli, že 1 000 dolárov je primeraná cena. Mýlili sme sa úplne sme sa mýlili, povedal Cena.

Predalo sa iba 37 súprav.

Cena a WWE vydali dva typy NFT: „John Cena Platinum NFT“ a 500 limitovaných edícií NFT ako súčasť vyššie uvedeného balíka fyzických zberateľských predmetov. Platinové sety sa údajne predali za celkom 21 000 dolárov a záujemca s najvyššou ponukou dostal VIP lístky na WrestleMania 38 v Dallase alebo WrestleMania 39 v Los Angeles.

Zlyhanie NFT súvisí s opravou na trhu BTC?

Veterán WWE propagoval kryptomeny na sociálnych médiách dlho pred nárastom popularity NFT a vydávaním vlastných tokenov. Pred boomom bitcoinov v roku 2017, keď mal 1 BTC cenu 4 000 dolárov tweetoval fotografiu fyzického bitcoinu.

Čo sa teda pokazilo? Nie je jasné, či fanúšikov wrestlingu odradila cenovka NFT. Cena sama odhadovala, že digitálne umelecké diela zahrnuté v súprave majú hodnotu približne 500 dolárov. Je tiež možné, že veľký počet investorov, ktorí by potenciálne mohli kupovať tokeny, sa rozhodli, že boom kryptomien skončil, takže sa do NFT už neoplatí investovať. Zdá sa to však nepravdepodobné.

zdroj: bitcoin.pl. pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár