Ruského ťažiča kryptomeny okradol jeho vlastný sused

od Martin Tkáč

Ruského ťažíča kryptomien okradol priateľ zo susedstva. Podľa polície zlodej vyliezol na balkón fanúšika bitcoinov, vošiel do jeho bytu a ukradol mu zariadenie na ťažbu digitálnych aktív.

Ruského ťažiča kryptomeny okradli

Podľa kurskej pobočky ministerstva vnútra a miestneho portálu Kursk Izvestija sa ruský kryptomenový baník najskôr presťahoval a zo svojho bytu urobil malú baňu na ťažbu digitálnych mien.

Zrazu si však všimol, že mu jeho zariadenie prestáva vytvárať akýkoľvek príjem a už neťaží kryptomeny.

Rýchlo teda oznámil polícii, ktorá bola spočiatku veľmi v rozpakoch, že v byte nie sú žiadne známky vlámania. Nakoniec sformulovala prekvapivú teóriu, že na krádeži sa nejakým spôsobom podieľali susedia baníka. Čoskoro sa ukázalo, že policajti mali pravdu. Vyšetrovanie ich viedlo k zisteniu, že obyvateľ susedného bytu vyvodil, že vedľa žil bitcoinový miner. Všetko kvôli mechanickému hluku GPU.

Zradný sused si tiež všimol, že vlastník bytu tam takmer nikdy nebol. Len z času na čas sa vrátil len krátko, aby skontroloval stav svojich prístrojov. To ho vyprovokovalo ku krádeži.

Kradol sused

Zlodej z tohto príbehu spolu so svojou životnou partnerkou a kolegyňou vymyslel plán, ako ukradnúť zariadenie na ťažbu BTC. K majetku suseda sa rozhodli dostať vylezením na balkón patriaci k bytu, ktorý mal byť nepriamo ich korisťou. Zlodeji, uviedla polícia, zasiahli a nakoniec utiekli s 30 kartami, ktoré boli použité na ťažbu. Zariadenie neskôr našli ukryté v aute suseda zločinca.

Podľa aktuálnych trhových cien mali karty hodnotu cez 54 tisíc dolárov.

Ruská polícia novinárom zatiaľ potvrdila, že trojica už bola vypočutá a ku krádeži sa priznali všetci členovia „zločineckej skupiny“.

Všetkým trom hrozí trest odňatia slobody až na sedem rokov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár