Peňaženka Phantom je teraz k dispozícii pre Android

Peňaženka Phantom je teraz k dispozícii pre Android

od Martin

Jedna z najpopulárnejších peňaženiek pre Solanu, Phantom, oficiálne oznámila spustenie svojej aplikácie pre Android. O mesiac skôr spoločnosť sprístupnila svoj produkt aj pre iOS zariadenia.

Phantom pre Android

V tweete v pondelok (18. apríla 2022) Phantom odhalil, že používatelia si teraz môžu stiahnuť jeho aplikáciu z obchodu Google Play.

 

To znamená, že môžu posielať, prijímať, obchodovať, stakovať, zarábať a ukladať kryptomeny a NFT odkiaľkoľvek na akomkoľvek mobilnom telefóne so systémom Android. V blogovom príspevku si môžeme prečítať:

Novo vydané funkcie v Phantome, ako sú upozornenia push a naša vylepšená karta „Recent Activity“, sú pri spustení k dispozícii aj v systéme Android.

Phantom uviedol, že záujem komunity počas beta fázy bol obrovský. Podľa spoločnosti sa testov zúčastnilo viac ako 50 000 ľudí. Tlačová správa tiež zdôraznila skutočnosť, že spoločnosť zaznamenala najväčší nárast prijatia na systéme Android medzi používateľmi vo Vietname, Indii a Indonézii.

Phantom oznámil plány na spustenie mobilnej verzie svojej peňaženky v novembri 2021. Neskôr v decembri spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Brandon Millman oznámil podporu pre NFT.

Spustenie Androidu prebieha len mesiac a pol po vydaní verzie pre iOS vo februári.

Phantom tiež nedávno získal 109 miliónov dolárov od investorov ako Paradigm, Andreessen Horowitz, Variant a Jump Capital vo financovaní série B. Táto suma urobila zo spoločnosti tzv. jednorožca (presiahla 1 miliardu dolárov).

Brave integruje dAppy Solana

V novembri odštartoval prehliadač Brave spoluprácu s projektom Solana. Ponúkol teda podporu pre svoje decentralizované aplikácie (dApps) natívne v prehliadači. Brave doteraz ponúkal podporu len pre peňaženky a DEX postavené na Ethereu a Binance Smart Chain (BSC). Generálny riaditeľ projektu Brendan Eich povedal:

Brave poskytuje podporu pre vytváranie účtov Solana, správu kľúčov, vytváranie transakcií a podpisovanie a je tiež veľmi užitočný pre JSON RPC API Solana.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár