TERRA: Môže LUNA skutočne ísť to the Moon?

LUNA prekonala Ethereum, pokiaľ ide o množstvo uložených prostriedkov

Ako ukazujú najnovšie údaje, v súčasnosti existuje 226 325 investorov, ktorí predstavujú až 29,5 miliardy dolárov z hodnoty uzamknutej v LUNA. Sieť sa tak v tomto smere stáva druhým najväčším reťazcom.

0 komentárov

LUNA prekonala Ethereum

Podľa údajov Staking Rewards Terra (LUNA) prekonala ethereum z hľadiska uzamknutej hodnoty. Sieť LUNA má finančné prostriedky vo výške 29,5 miliardy dolárov a sieť ethereum 25,9 miliardy dolárov.

Údaje platformy ukazujú, že v súčasnosti existuje 226 325 akcionárov LUNA, čo z tohto tokenu robí druhé aktívum v kryptomene s viac ako štvornásobne väčšou výhodou oproti ETH (54 768). Solana zostáva lídrom na trhu s 35 miliardami dolárov.

Pokiaľ ide o ročné odmeny za podiely, odhaduje sa, že LUNA prinesie investorom v priemere 6,62 % a 4,81 % pre ethereum. Najziskovejším z top 10 aktív je Polkadot (DOT) s 13,92 %.

Joey Krug z Pantera Capital hovorí, že Ethereum bude hrať kľúčovú úlohu na globálnom finančnom trhu v nasledujúcich desiatich rokoch.

Údaje sú kontroverzné

Informácie, ktoré sme uviedli vyššie, sú však dosť kontroverzné. Niektorí fanúšikovia kryptomien si všimli, že čísla DeFi Llama sa zdajú byť v dramatickom rozpore s vyššie uvedenými číslami.

Údaje spoločnosti DeFi Llama ukazujú, že ethereum je pred svojimi konkurentmi, pokiaľ ide o celkovú uzamknutú hodnotu (TVL). Sieť Vitalika Buterina sa môže pochváliť TVL vo výške 111,4 miliardy USD v porovnaní s TVL LUNA vo výške 23,35 miliardy USD. Tieto čísla zahŕňajú bezpečnosť zablokovanú v protokoloch DeFi, nielen podiel ETH v reťazci Beacon, a preto je tu nezrovnalosť. Explorer Beaconcha.in v súčasnosti uvádza 9,7 miliónový podiel ETH v hodnote približne 26,5 miliardy USD pri súčasných cenách. Tieto údaje sú podobné údajom Staking Rewards.

Vidíte však, že záujem o LUNU v poslednom čase prudko vzrástol. Za posledných sedem dní vzrástla TVL LUNA o 26,905 % a je výrazne nad Binance Smart Chain (BSC) s TVL v hodnote 12,03 miliardy USD.

Staking Rewards vysvetlil, že pomery TVL sú „úplne odlišné“, pretože môžu zahŕňať aj aktíva uzamknuté v protokoloch decentralizovaných financií (DeFi) pre funkcie, ako sú pôžičky.

Cena spoločnosti LUNA za posledných 30 dní vzrástla o neuveriteľných 78,4 %. V čase písania tohto článku dosiahla výmenný kurz približne 92,84 USD, jej trhová kapitalizácia je teraz 34,5 miliardy USD.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár