Cena tokenu Decentraland sa počas týždňa zvýšila o 40 %

od Martin Tkáč

Token MANA spoločnosti Decentraland dosiahol vo štvrtok historické maximum a po prvýkrát stál 5,84 USD. Za posledných sedem dní sa sadzba zvýšila takmer o 40 %.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Decentraland a MANA

Token pre decentralizovanú platformu virtuálnej reality postavenú na blockchaine Ethereum má teraz podľa Messariho trhovú kapitalizáciu až 9,2 miliardy dolárov. To je viac ako hodnota platformy Axie Infinity, ktorá je ocenená na 8,6 miliardy dolárov.

Takzvané metaverse tokeny vo všeobecnosti výrazne vzrástli od októbra, keď Mark Zuckerberg oznámil, že mení názov spoločnosti z Facebooku na Meta. Týmto spôsobom chcel zdôrazniť, že jeho spoločnosť chce na novom trhu výrazne investovať. V tom čase bola trhová kapitalizácia Decentralandu niečo málo cez 2 miliardy dolárov.

„Investori chcú z rebrandingu Facebooku stále ťažiť,“ povedal Juan Pellicer, analytik IntoTheBlock.

Pellicer povedal, že nedávne vlny obchodov MANA v hodnote viac ako 100 000 dolárov by mohli signalizovať inštitucionálny dopyt. Poznamenal tiež, že nedávny predaj virtuálnych pozemkov vracia Decentraland späť do centra pozornosti, čo by tiež mohlo pomôcť zvýšiť cenu.

Majk Spirit NFT

Elektronický pozemok za viac ako 3 milióny USD

Agentúra Reuters v pondelok informovala, že dcérska spoločnosť Tokens.com Metaverse Group kúpila virtuálnu nehnuteľnosť v Decentraland metaverse za 618 000 MANA, čo je v čase písania tohto článku ekvivalent približne 3,2 milióna dolárov.

Ostatné herné a metaverse tokeny sa tiež obchodujú za výrazne vyššie ceny ako pred niekoľkými týždňami. SAND Sandbox dosiahol v pondelok rekordné maximum po tom, čo Adidas oznámil partnerstvo medzi týmito dvoma spoločnosťami. AXS Axie Infinity sa za posledných 7 dní zvýšil o 15 % na približne 140 USD za token.

„Hry sú stále v popredí,“ povedal Denis Vinokourov, nezávislý analytik kryptomien.

Sandbox, ktorý vlastní hongkonská herná softvérová spoločnosť Animoca Brands, tento týždeň oznámila, že otvorí časť svojho metaverse. Všetko v rámci akcie Alfa, ktorá sa uskutoční 29. novembra. Toto bude šanca získať 1 000 SAND a exkluzívne NFT.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár