Binance sa spojila s Virtuzone, aby umožnila mladým podnikateľom splácať pôžičky pomocou kryptomien

Binance likviduje účty spojené s najvyššími ruskými predstaviteľmi

od Martin

Binance sprísnila svoje úsilie o dodržiavanie sankcií. Platforma zatvorila niekoľko účtov spojených s najvyššími predstaviteľmi zodpovednými za vojnu s Ukrajinou.

Účty „elity Kremľa“ zablokované

Binance zlikvidovala účet Elizavety Peskovej, dcéry hovorcu ruského prezidenta Dmitrija Peskova, 3. marca, teda asi týždeň skôr ako vláda USA, zaradila 24-ročnú ženu medzi „kremeľskú elitu“. Pesková tvrdila, že s vojnou nemá nič spoločné.

Na zozname ľudí z Ruska, ktorým bol zablokovaný prístup k službám Binance, sú aj Polina Kovaleva, nevlastná dcéra ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova a Kirill Malofejev syn Konstantina Malofejeva, ruského oligarchu, na ktorého sa vzťahujú sankcie zo strany USA, EÚ a Kanady od roku 2014.

CZ v komentári k proaktívnemu kroku spoločnosti zatvoriť účet Peskovej na Twitteri napísala: „proti vojne, nie ľuďom.“

Poyraz uviedol, že Binance zablokovala Peskovú 3. marca, keď sa pokúsila využiť burzu prostredníctvom sprostredkovania tretej strany. Potom bola sankcionovaná Spojenými štátmi.

 

Chagri Poyraz, šéf globálnych sankcií v Binance, vyjadril podporu takémuto kroku. Ako informovala agentúra Bloomberg, poznamenal, že spoločnosť posilnila svoju snahu pri monitorovaní ľudí spojených so sankcionovanými subjektmi.

Odlišné je, že naše kontrolné operácie sú „proaktívne“. Sú navrhnuté tak, aby odhaľovali a obmedzovali riziko finančnej kriminality predtým, ako sa proti týmto jednotlivcom alebo subjektom podnikne akékoľvek regulačné alebo právne opatrenie.

Binance spĺňa zákonné požiadavky

Binance, ako najväčšia kryptomenová burza podľa objemu obchodov, podniknutím nedávnych opatrení proti účtom spojeným s najvyššími predstaviteľmi Kremľa, dokázala, že hlavné centralizované platformy fungujú v súlade s regulačnými požiadavkami uloženými vládami.

Aby bola v súlade s piatou vlnou sankcií EÚ voči Rusku, Binance pred týždňom revidovala svoju politiku. Spoločnosť obmedzila služby na „ruských občanov alebo jednotlivcov s bydliskom v Rusku, ktorí vlastnia kryptomeny v hodnote vyššej ako 10 000 EUR“. Osoby s obmedzeným prístupom budú musieť dokončiť overenie adresy.

zdroj: bloomberg.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár