Vývojár Cardano Duncan Coutts opisuje, ako sa sieť mení

od Martin Tkáč

Duncan Coutts, vývojár, ktorý v súčasnosti pracuje na zmenách, ktoré majú prísť do siete Cardano, sa teraz podelil o svoje postrehy o stave blockchainu a pripravovaných aktualizáciách. V rozhovore pre CityAM opísal novinky, ktoré majú na webe nastať.

NEWSLETTER okrypte.sk
Duncan Coutts: Cardano prechádza veľkou zmenou

Blockchain Cardano už prešiel mnohými vylepšeniami. Napríklad v druhej polovici roku 2020 začala sieť fungovať na báze Proof-of-Stake (PoS) a následne sa začala implementácia funkcie smart kontraktov.

Coutts povedal, že bol ohromený všetkými týmito zmenami.

Je veľa vecí, z ktorých som v nadchádzajúcich mesiacoch ohľadom Cardana nadšený. Plánujeme veľa nových technických riešení. Očakáva sa, že niektoré z nich sa uskutočnia skôr ako iné, ale všetky budú mať veľký vplyv na našu komunitu,

– povedal.

Jedným z pripravovaných vylepšení je potvrdenie vstupu. Tento nástroj umožní blockchainu predĺžiť „čas šírenia bloku“ na spracovanie viacerých transakcií.

Duncan Coutts

Okrem toho, Input Endorsers a „vopred vytvorené bloky“ sú súčasťou pripravovaného zlepšenia konsenzuálneho protokolu Cardano – Ouroboros. Spoločnosť pracuje na novej verzii tohto algoritmu s názvom Ouroboros Leios, ktorá zmodernizuje mechanizmus výroby blokov:

Vytvoríme hodnotiace bloky, ktoré budú obsahovať 10-20 menších blokov. Ide o vopred skonštruované bloky, ktoré umožnia úplnejšie využitie zdrojov, rýchlejšiu distribúciu blokov a zvýšenie transakčných sadzieb.

Modernizácia siete, väčšia decentralizácia a Vasil

Cardano sa postupne viac decentralizuje a komunita získava väčšiu kontrolu nad produkciou blokov. Okrem toho má sieť prejsť na hard fork Vasil. Po týchto zmenách bude blockchain úplne decentralizovaný.

Vasil tiež predstaví vylepšenia siete a uľahčí migráciu tokenov ERC-20 do blockchainu. Coutts zhrnul, prečo bude pripravovaný Hard Fork ďalším dôležitým míľnikom pre tento blockchain.

Kľúčovým prvkom projektu Vasil zameraného na škálovateľnosť bude zavedenie „difúzneho potrubia“. To vám umožní nepretržite ladiť a optimalizovať sieť vrátane zväčšenia veľkosti bloku, čím sa zabezpečí, že Cardano budeme škálovať čo najviac,“

– povedal

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár