Umelá inteligencia rozlúšti vaše sny – Prophetic AI

Prophetic AI je veľmi nezvyčajný startup z neurotechnologického priemyslu. Spoločnosť chce ľuďom poskytnúť možnosť interpretovať si vlastné sny vďaka špeciálnemu zariadeniu. Vďaka umelej inteligencii má Halo headset poskytnúť možnosť nielen navodzovať, ale aj udržiavať lucidné sny. To zase umožní užívateľovi nahliadnuť do vlastného podvedomia. Je vhodné dodať, že Halo headset od Prophetic AI nie je len projektom, ale jeho predpredaj už začal.

od Simona

Halo, náhlavná súprava, ktorá vám pomôže vstúpiť do lucidného sna

Výklad snov je pre ľudstvo zaujímavý už tisíce rokov. Dnes však už vieme sny interpretovať aj vedecky, pretože sú to správy z nášho podvedomia. Žiaľ, v drvivej väčšine prípadov sú sny zabudnuté hneď po prebudení (okrem tých najtraumatickejších či emocionálnych). Jednou z možností, ako si sny lepšie zapamätať, je technika tzv. lucidné snívanie, pri ktorom si snívajúci uvedomuje, že sníva. Podľa správy z časopisu „Frontiers of Psychology“ z júna 2020 má viac ako 50 % respondentov skúsenosti s lucidným snívaním.

Tento jedinečný typ spánku sa dá dosiahnuť tradičným spôsobom, napríklad meditáciou, no vedci zo startupu Prophetic AI chcú ukázať technologický prístup k tejto téme. Halo headset je neinvazívne nervové zariadenie určené na vyvolanie a stabilizáciu lucidného snívania. Halo je navrhnutý tak, aby smeroval ultrazvukové vlny do špecifických oblastí mozgu, aby umožnil užívateľovi zažiť lucidné snívanie. Kde je v tom všetkom umelá inteligencia? No, generatívna AI má byť zodpovedná za výber špecifických ultrazvukových frekvencií. Zariadenie je určené na analýzu signálov prichádzajúcich z mozgu spiaceho používateľa. Premiéra headsetu Halo je podľa tvorcov naplánovaná na rok 2025. Ešte predtým zariadenie prejde sériou testov a skúšok v Holandsku a Veľkej Británii.

Ovládanie a zaznamenávanie snov. Bude toto budúcnosť psychoterapie?

Nahrávanie a analyzovanie vlastných snov sa ukazuje ako nie až tak vzdialená myšlienka na pochopenie a spoznanie ľudského podvedomia. Je potrebné dodať, že neurotechnologický priemysel zaznamenáva rastúci počet projektov, ktoré implementujú generatívnu umelú inteligenciu. Je veľmi pravdepodobné, že analýza snov zaznamenaných na AI zariadení bude v blízkej budúcnosti jedným z hlavných prvkov psychoterapie. Analýza signálov vysielaných podvedomím môže byť obzvlášť užitočná pri práci na všetkých typoch tráum a mentálnych blokád.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár