Facebook a Instagram plánujú zaviesť funkciu vytvárania a predaja NFT

NFT je sektor, ktorý si v poslednej dobe získal obrovskú popularitu. V roku 2021 sa k nej začali pridávať známi ľudia a firmy. Teraz sa ukazuje, že Meta a jej dve platformy sociálnych médií - Facebook a Instagram, si tiež ponoria prsty do tohto sveta.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Podľa nedávnej správy tieto dve aplikácie uvažujú o tom, ako by používatelia mohli vytvárať a predávať NFT.

Facebook a Instagram dokončujú funkciu, ktorá používateľom umožní zobrazovať ich NFT na ich profiloch sociálnych médií, ako aj pracujú na prototype, ktorý pomôže používateľom raziť zberateľské tokeny.

Financial Times s odvolaním sa na ľudí oboznámených so záležitosťou predstavili plány Meta vstúpiť do priestoru NFT. Obe platformy sociálnych médií Facebook aj Instagram vyvíjajú funkcie, ktoré umožnia ich užívateľskej základni v hodnote niekoľkých miliárd dolárov vytvárať a predávať nevymeniteľné tokeny.

Okrem toho budú môcť zobrazovať NFT na profiloch a v konečnom dôsledku vytvárať aj digitálnych zberateľov.

Plány Meta zahŕňajú aj spustenie vlastného NFT trhu. Podľa zdrojov sa však táto myšlienka môže zmeniť, keďže práce sú stále vo veľmi ranom štádiu.

Facebook a Instagram plánujú zaviesť funkciu vytvárania a predaja NFT

Čína vytvorí svoj vlastný nekryptomenový sektor NFT

Obrovská popularita nevymeniteľných tokenov prinútila mnohé spoločnosti spustiť svoje vlastné trhy NFT. Týmto smerom sa vydali burzy Coinbase a nedávno ByBit.

A čo viac, ako sme nedávno informovali, čínska štátna iniciatíva s názvom Blockchain Services Network (BSN) tiež plánuje spustiť platformu, ktorá podporuje NFT. Štát však potvrdil, že to nebude mať nič spoločné s kryptomenami.

Nová platforma s názvom BSN- Distributed Digital Certificate (BSN-DDC) by mala uzrieť svetlo sveta do konca mesiaca. Bude to však fungovať inak ako NFT transakcie vo svete kryptomien.

Klientom ponúkne aplikačné programové rozhrania na vytváranie a správu užívateľských portálov a aplikácií NFT. Háčik je v tom, že zákazníci budú môcť na nákupy a servisné poplatky používať iba čínsky jüan.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár